iMagazine

Nowy trojan na OSX – OSX/Jahlav-C

12/06/2009, 22:48 · · · 0

Serwis MacFixIt poinformował o wykryciu nowego trojana na system OSX. Trojan OSX/Jahlav-C może zainstalować się podszywając się pod obiekt ActiveX wymagany do oglądania zawartości wideo na stronie www PornTube. Ściąga się jako plik z nazwą jedną z poniższych:

HDTVPlayerv3.5.dmg
VideoCodec.dmg
FlashPlayer.dmg
MacTubePlayer.dmg
macvideo.dmg
License.v.3.413.dmg
play-video.dmg
QuickTime.dmg

Zainstalowany umożliwia zdalne uruchomienie na naszym komputerze złośliwego kodu. Zalecamy ostrożne sprawdzanie plików, które ściąga się z internetu, a w szczególności tych, które proszą o hasło administratora.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK