Mastodon

Zamieszanie wokół “salonu Apple”

11
Dodane: 14 lat temu

salonappleMM

Dziś od rana jak burza po polskim internecie przeszła informacja o otwarciu salonu Apple na terenie warszawskiego sklepu Media Markt w Alei Krakowskiej.

Od razu zaczęły się spekulacje – czy wreszcie mamy prawdziwy Apple Store itd itp.

Faktycznie po wejściu na polską stronę Apple i kliknięciu na zakupy, pojawiła się nowa zakładką “Salony Apple“. Można tam przeczytać:

“Sklepy Apple to placówki detaliczne urządzone według wytycznych Apple, dogodnie ulokowane np. w centrach i galeriach handlowych…”

Nie ma jednak tutaj informacji kto stoi faktycznie za tym salonem i kto jest jego właścicielem.

Zwróciliśmy się z tymi pytaniami do Alana Hely’ego, dyrektora komunikacji korporacyjnej w Apple Europe. Alan uciął spekulacje – To jest reseller, który otwiera stoisko wewnątrz swojego sklepu. To nie jest Apple Retail Store.

Cóż pamiętacie reklamę MM “Nie dla idiotów”? Na prawdziwy Apple Store musimy jeszcze poczekać.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 11

Wystarczy spojrzeć na mapę Europy i sprawdzić gdzie są Apple Store.

Wniosek jest oczywisty.

Czyżby to jęczenie (“kiedy u nas”, “na pewno będzie Apple Store w Warszawie!”, “my powinniśmy mieć Apple Store!”) to przebłyski odwiecznego przekonania, że Polska jest mesyjaszem narodów?

Cześć,
tu nie chodzi o to, że Polska jest mesyjaszem narodów, tylko o to, że być może uruchomienie sklepu Apple w tym kraju skutowałoby może zmniejszeniem nieco cen, a tym samym większą popularyzacją komputerów z logo Jabłuszka.

– pojęcie “sklep Apple” nawet jeśli jest tłumaczeniem wprost z języka angielskiego jest w naszej rzeczywistości pojęciem z języka potocznego, natomiast takie określenia jak: “Apple Store” etc. są dobrze zdefiniowanymi przez przepisy Apple nazwami własnymi, i tu aplikuje się wypowiedź Nicomsw, rzeczywiście warto znaleźć w portalu http://www.apple.com taką mapę świata z podziałem tegoż na różne strefy działania/sposobu istnienia Apple. W skrócie: u nas nie ma instytucji Apple Store, mimo że są sklepy gdzie kupuje się produkty Apple.