iMagazine

iPhone 3GS – wysyłanie i odbieranie kontaktów

07/08/2009, 14:46 · · · 5

iphone3gskontakt1

Nowy iPhone 3GS wreszcie odbiera i wysyła kontakty. Jest to kolejna funkcjonalność dodana przez Apple pod wpływem opinii publicznej. Do tej pory jak chcieliśmy dostać jakiś kontakt od użytkownika Nokii, Sonyericssona lub innych telefonów, musieliśmy go najzwyczajniej w świecie zapisać na kartce lub od razu wklepywać do kontaktów w naszym iPhone. Od teraz to się zmieniło. Przesyłanie działa bardzo dobrze – jest tylko jedno „ALE”. Nasz znajomy musi nam wysłać kontakt nie jako zwykły SMS, tylko jako MMS. Poza tym wszystko jest ok.

Test przeprowadziłem z telefonu Sonyericsson K750i. Gdy przychodzi nowy kontakt dostajemy na ekran główny informację taką jak na powyższym zrzucie. Co jest dziwne pojawia się informacja o SMSie, choć był wysłany jako MMS.

Gdy otworzymy wiadomość wygląda ona w następujący sposób.

iphone3gskontakt2

Pierwsza część tekstowa „Testowy” jest nazwą kontaktu, a druga jest kontaktem właściwym. Po jego otworzeniu możemy go zapisać w naszych kontaktach. Nie wiem dlaczego do kontaktu dołącza się dziwny ciąg znaków w części „uwagi”.

iphone3gskontakt3

Oczywiście to w niczym nie przeszkadza i zawsze możemy to ręcznie skasować, niemniej jednak zastanawia mnie to skąd się to bierze.

Sami oczywiście też możemy wysłać kontakt od nas. Możemy to zrobić emailem lub MMSem.

iphone3gskontakt4

5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JacekTesSiRapplerDominik ŁadaRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Hey

Wydaje mi się że to jest opcja softu 3.0 a nie samego iPhona 3GS. Ja na swoim 3G także mam opcje wysyłania kontaktu (choć jej nie testowałem)

appler
Gość
appler

Ciekawe kiedy wreszcie pojawi się tak banalna funkcja jak raport dostarczenia sms…
jak nakłonić Apple do wprowadzenia tego istniejącego we wszystkich telefonach rozwiązania, którego brak jest dla wielu osób, w tym i mnie, tak irytujący…

TesSiR
Gość
TesSiR

Zaaaal i czemu mms? o.O

Jacek
Gość
Jacek

Wszystko ładnie ale jak chciałbym do 100 osób z mojej ksiazki wysłać to niestety 100 kliknięć w ksiazce, chociaż niby ma grupy :-(