iMagazine

iPhone 3GS – wysyłanie i odbieranie kontaktów

07/08/2009, 14:46 · · · 5

iphone3gskontakt1

Nowy iPhone 3GS wreszcie odbiera i wysyła kontakty. Jest to kolejna funkcjonalność dodana przez Apple pod wpływem opinii publicznej. Do tej pory jak chcieliśmy dostać jakiś kontakt od użytkownika Nokii, Sonyericssona lub innych telefonów, musieliśmy go najzwyczajniej w świecie zapisać na kartce lub od razu wklepywać do kontaktów w naszym iPhone. Od teraz to się zmieniło. Przesyłanie działa bardzo dobrze – jest tylko jedno „ALE”. Nasz znajomy musi nam wysłać kontakt nie jako zwykły SMS, tylko jako MMS. Poza tym wszystko jest ok.

Test przeprowadziłem z telefonu Sonyericsson K750i. Gdy przychodzi nowy kontakt dostajemy na ekran główny informację taką jak na powyższym zrzucie. Co jest dziwne pojawia się informacja o SMSie, choć był wysłany jako MMS.

Gdy otworzymy wiadomość wygląda ona w następujący sposób.

iphone3gskontakt2

Pierwsza część tekstowa „Testowy” jest nazwą kontaktu, a druga jest kontaktem właściwym. Po jego otworzeniu możemy go zapisać w naszych kontaktach. Nie wiem dlaczego do kontaktu dołącza się dziwny ciąg znaków w części „uwagi”.

iphone3gskontakt3

Oczywiście to w niczym nie przeszkadza i zawsze możemy to ręcznie skasować, niemniej jednak zastanawia mnie to skąd się to bierze.

Sami oczywiście też możemy wysłać kontakt od nas. Możemy to zrobić emailem lub MMSem.

iphone3gskontakt4


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Robert napisał(a):

Hey

Wydaje mi się że to jest opcja softu 3.0 a nie samego iPhona 3GS. Ja na swoim 3G także mam opcje wysyłania kontaktu (choć jej nie testowałem)

Dominik Łada napisał(a):

owszem, zgadza się, była to opcja wprowadzona w nowym systemie. niestety nie dziala w starych iPhonach pierwszej generacji, bo nie ma w nich możliwość używania MMSów.

appler napisał(a):

Ciekawe kiedy wreszcie pojawi się tak banalna funkcja jak raport dostarczenia sms…
jak nakłonić Apple do wprowadzenia tego istniejącego we wszystkich telefonach rozwiązania, którego brak jest dla wielu osób, w tym i mnie, tak irytujący…

TesSiR napisał(a):

Zaaaal i czemu mms? o.O

Jacek napisał(a):

Wszystko ładnie ale jak chciałbym do 100 osób z mojej ksiazki wysłać to niestety 100 kliknięć w ksiazce, chociaż niby ma grupy :-(

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK