iMagazine

Co w tej chwili testujemy

27/08/2009, 18:28 · · · 6

W tej chwili w naszej redakcji w testach znajdują się następujące, nowe produkty:

– najnowsze rewizje Macbook Pro 13″, 15″ i 17″

– najnowszy Macbook Air (MC233PL/A)

– Time Capsule 2TB

– tablet Wacom Intuos 4 A5

– głośniki Logitech Pure-Fi

– głośniki JBL Duet

– Belkin TuneBase FM with Hands Free

– głośnik Memorex miniMove

– Final Cut Studio

– Logic Studio

A już od jutra będzie z nami też Snow Leopard.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie ww produktów to podsyłajcie. Postaramy się na nie odpowiedzieć w naszych recenzjach. Pierwsze recenzje już we wrześniowym numerze magazynu Moje Jabłuszko


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Tomek napisał(a):

Jestem ciekaw, co do funkcjonowania kombinowanego wejścia/wyjścia audio w MacBook Pro 13″. W tej chwili jest jeszcze dostępny poprzednik, czyli aluminiowy MacBook 13″, który ma oddzielne wejście i wyjście audio (dla mnie to ważny punkt wyposażenia).
Z tego co rozumiem, w nowszym MacBook Pro 13″ nie da się jednocześnie podłączyć wejścia i wyjścia (np.) do wzmacniacza stereo (nie mówię o zewnętrznych kartach dźwiękowych firewire).

Jacek A. Rochacki napisał(a):

– interesowałaby mnie kompatybilność FW 800 ze „starym” FW 400 – także z PB PPC, Ciekawe byłoby przetestować połączenie tak za pomocą samych kabli jak i przy zastosowaniu adaptera plus kabel.

Dominik Łada napisał(a):

@JAR – to ja już mogę odpowiedzieć. Stare FW400 działa ze złączem FW800. Potrzebny jest tylko kabel, który ma po jednej stronie FW400, a po drugiej FW800 – taki kabel jest dodawany np do dysków zewnętrznych WD. Mam takie „stare” dwa dyski i wszystko pięknie działa. Oczywiście z prędkością FW400. W drugą stronę z resztą też działa – FW800 podłączone „specjalnym” kablem do starego, białego Macbooka też działa, oczywiście wolniej.

Dawid napisał(a):

Memorex miniMove też już testowałem, ciekawi mnie jednak, jak wypadną JBL DUET.

Jacek A. Rochacki napisał(a):

przepraszam że nie doprecyzowałem pytania; to że, generalnie rzecz biorąc działa – wiadomo, ale „diabeł siedzi w szczegółach”, i może byłoby interesujące zestawienie listy kilku czy kilkunastu ważnych (choć może nie dla wszystkich) zastowań i ich sprawdzenie, – na przykład: czy i jak zadziała Migration Assistance przy maszynkach połączonych FW 800-FW 400, czy i jak zadziała tworzenie bootowalnej kompii na dysku zewnętrznym przyłączonym FW przy zastosowaniu aplikacji Carbon Copy Cloner. I to w wariantach: Intelomac – Intelomac, Inelomac – PPC, dyski zewnętrzne: ATA z SATA (może się okazać przy takim sprawdzaniu, że nie wszystkie obudowy umożliwią połącznie), etc.

Piotr Chyliński napisał(a):

Ad Jacek A. Rochacki: To, co proponujesz, zaczyna być tematem na zupełnie oddzielny test laboratoryjny, nie tyle samego Macbooka ile kabli, przejściówek i obudów FireWire. Temat wart zastanowienia, ale raczej nie przy okazji opisu komputerów.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK