Mastodon

Co w tej chwili testujemy

6
Dodane: 15 lat temu

W tej chwili w naszej redakcji w testach znajdują się następujące, nowe produkty:

– najnowsze rewizje Macbook Pro 13″, 15″ i 17″

– najnowszy Macbook Air (MC233PL/A)

– Time Capsule 2TB

– tablet Wacom Intuos 4 A5

– głośniki Logitech Pure-Fi

– głośniki JBL Duet

– Belkin TuneBase FM with Hands Free

– głośnik Memorex miniMove

– Final Cut Studio

– Logic Studio

A już od jutra będzie z nami też Snow Leopard.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie ww produktów to podsyłajcie. Postaramy się na nie odpowiedzieć w naszych recenzjach. Pierwsze recenzje już we wrześniowym numerze magazynu Moje Jabłuszko

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Jestem ciekaw, co do funkcjonowania kombinowanego wejścia/wyjścia audio w MacBook Pro 13″. W tej chwili jest jeszcze dostępny poprzednik, czyli aluminiowy MacBook 13″, który ma oddzielne wejście i wyjście audio (dla mnie to ważny punkt wyposażenia).
Z tego co rozumiem, w nowszym MacBook Pro 13″ nie da się jednocześnie podłączyć wejścia i wyjścia (np.) do wzmacniacza stereo (nie mówię o zewnętrznych kartach dźwiękowych firewire).

– interesowałaby mnie kompatybilność FW 800 ze “starym” FW 400 – także z PB PPC, Ciekawe byłoby przetestować połączenie tak za pomocą samych kabli jak i przy zastosowaniu adaptera plus kabel.

@JAR – to ja już mogę odpowiedzieć. Stare FW400 działa ze złączem FW800. Potrzebny jest tylko kabel, który ma po jednej stronie FW400, a po drugiej FW800 – taki kabel jest dodawany np do dysków zewnętrznych WD. Mam takie “stare” dwa dyski i wszystko pięknie działa. Oczywiście z prędkością FW400. W drugą stronę z resztą też działa – FW800 podłączone “specjalnym” kablem do starego, białego Macbooka też działa, oczywiście wolniej.

przepraszam że nie doprecyzowałem pytania; to że, generalnie rzecz biorąc działa – wiadomo, ale “diabeł siedzi w szczegółach”, i może byłoby interesujące zestawienie listy kilku czy kilkunastu ważnych (choć może nie dla wszystkich) zastowań i ich sprawdzenie, – na przykład: czy i jak zadziała Migration Assistance przy maszynkach połączonych FW 800-FW 400, czy i jak zadziała tworzenie bootowalnej kompii na dysku zewnętrznym przyłączonym FW przy zastosowaniu aplikacji Carbon Copy Cloner. I to w wariantach: Intelomac – Intelomac, Inelomac – PPC, dyski zewnętrzne: ATA z SATA (może się okazać przy takim sprawdzaniu, że nie wszystkie obudowy umożliwią połącznie), etc.

Ad Jacek A. Rochacki: To, co proponujesz, zaczyna być tematem na zupełnie oddzielny test laboratoryjny, nie tyle samego Macbooka ile kabli, przejściówek i obudów FireWire. Temat wart zastanowienia, ale raczej nie przy okazji opisu komputerów.