10.6.1 oraz Security Update 2009-005 dla Leoparda

6
Dodane: 14 lat temu

software-update

Właśnie w systemowych “Uaktualnieniach” pojawiła się pierwsza poprawka do Snow Leoparda. Nowa wersja 10.6.1 ma 75,1MB

Uaktualnienie 10.6.1 jest zalecane dla wszystkich użytkowników systemu Mac OS X Snow Leopard. Zawiera ogólne poprawki systemu operacyjnego poprawiające stabilność, zgodność oraz bezpieczeństwo Maca, w tym poprawki następujących problemów:

– brak zgodności z niektórymi modemami Sierra Wireless 3G;
– możliwość nieoczekiwanego zatrzymywania odtwarzania płyt DVD;
– nieprawidłowe wyświetlanie niektórych sterowników drukarek w przeglądarce dodawania drukarek;
– możliwe trudności z usunięciem rzeczy z Docka;
– niedziałająca w niektórych przypadkach automatyczna konfiguracja konta w Mail;
– nieprawidłowe działanie klawiszy Command-Opcja-T w Mail (otwarcie menu ze znakami specjalnymi, a nie przeniesienie wiadomości);
– brak odpowiedzi programu Motion 4.

Szczegółowe informacje na temat tego uaktualnienia można znaleźć pod adresem:http://support.apple.com/kb/HT3810
Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem:http://support.apple.com/kb/HT1222

Równolegle z aktualizacją Snow Leoparda, pojawił się Security Update 2009-005 dla Leoparda. Ma on 93,5MB.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Ciekawe kiedy zaczną wreszcie byś sprzedawane w Polsce komputery Apple z systemem Snow Leopard, bo jak na razie to wszyscy dystrybutorzy oferuję jedynie zestawy z Mac OS 10.5. (często nie podają tego faktu, wprowadzając nieświadomych klientów w błąd).
Chciałem kupić Maca Mini z najnowszym systemem i się nie mogę jakoś doczekać. Ile w końcu to może trwać?

Fakt, to tylko 9,8 MB i nie ukrywam że działa.

“mm” – nowe laptopy lub komputery z Snow Leopard będą dopiero na przełomie września i października. Właśnie płyną lub lecą do naszego kraju. Ja kupiłem macbook pro teraz 01 wrzesnia i mam starego leoparda 10.5. Więc bez strachu wypełniłem jeden formularz ze strony apple i za 9,99 dolars :-) z Angli powinna mi przyjść przesyłka z aktualizacją do 10.6 a może nawet 10.6.1. Tylko trzeba papierki wypełnić i wysłać wraz z dowodem zakupu po dniu premiery Snow Leoparda.

Ten temat był już wyjaśniany przy okazji uaktualnienia do 10.5.8: http://mojejabluszko.pl/?p=3332#comments

(…) to normalne, ponieważ funkcja Uaktualnienia oprogramowania dobiera tylko te komponenty, które powinny być uaktualnione w danej konfiguracji sprzętowo-programowej. Innymi słowy uaktualnienie dla MacBooka może mieć inną wielkość niż uaktualnienie dla Maca Pro, ponieważ oba komputery różnią się podzespołami. Uaktualnienia dostępne na stronie Apple to paczki ogólne, dostosowane do dowolnej konfiguracji sprzętowej.

@mm – ja ostatnio kupowałem komputer dla znajomego i był już ze Snow Leopardem w środku. Był to Macbook Pro 13″. Myślę, że niektórzy resellerzy mają jeszcze jakieś zapasy magazynowe i się ich wyzbywają. W takim przypadku zawsze pozostaje pocja ut-to-date za 9,95USD, ale fakt że to niezbyt sympatyczne.