Mastodon

Intel wspiera hackintoshe?

6
Dodane: 14 lat temu

Podczas odbywającego się dwa dni temu IDF2009 (Intel Developer Forum) Intel zaprezentował najnowszą technologię dotyczącą wyświetlania obrazu – szczegóły projektu tutaj.

Generalnie “nic specjalnego”, gdyby nie to, że do prezentacji użyto…..hackintosha, czyli komputera niefirmowanego logo Apple, ale pracującego pod Mac OSX.

Co o tym sądzicie? Ciekawe jak zareaguje na tą prezentację Apple, które walczy z wszystkimi producentami bezprawnie używających ich oprogramowania.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Ja tylko zacytuje jeden komentarz:

“End user != developers, suppliers, vendor

End user == retail customers

If you seriously think that Intel does not have express agreements with Apple to test OS/X on new platforms then you need to have your head examined. Whether or not they have permission to show said platform in public in another question entirely.

Besides, for all we know the hardware inside the box they were using might be a perfectly official mac motherboard. “

Apple może udostępniać Intelowi wersję Mac OS X, do ich wewnętrznych zastosowań deweloperskich. Dzięki temu Apple zapewnia sobie wsparcie software’owe ze strony Intela i bycie na czasie z ich pomysłami. Akurat w przypadku Light Peak ma to sens, ponieważ Apple może bardzo wiele zyskać dzięki tej technologii w oczach użytkowników profesjonalnych zajmujących się obróbką wideo itp.

A kto był producentem komputerów, które Apple dostarczała programistom w ramach ADC przed premierą intelowego Mac OS? ;)

Ale poważnie, to o czym napisał btd nie do końca zgadza się, moim zdaniem, z faktami. Gdyby było dokładnie tak, że użytkownik końcowy to tylko i wyłącznie nabywca detaliczny i tylko jego obowiązuje licencja, nie byłoby sprawy Psystara. Trudno tę firmę określić mianem użytkownika końcowego.

Natomiast nie ulega wątpliwości, że firmy współpracujące z Apple nad rozwojem technologii, mają swoje własne umowy dotyczące korzystania z Mac OS X.