iMagazine

Jak wygląda komputer Psystar OpenQ?

10/10/2009, 23:12 · · · 1

psystarApple od jakiegoś czasu walczy w sądach z firmą Psystar, która sprzedaje swojej własnej budowy komputery, na których nielegalnie zainstalowany jest OSX.

Redaktorzy serwisu CNet mieli okazję przyjrzeć się modelowi OpenQ, który kosztuje 699USD. To co rzuca się w oczy w poniższym filmie, to fakt iż komputer jest po prostu bardzo słabej jakości i wykonany z podstawowych, najtańszych podzespołów i ma totalny bałagan w środku. Przy okazji jest to pierwszy komputer pracujący pod OSX a posiadający port szeregowy, równoległy oraz PS2. Razi brak np. portu FW.

Po tym co zobaczyłem, to wydaje mi się, że nie warto bawić się w „klony”. Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy komputer wyprodukowany przez Apple, aby zobaczyć co to oznacza najwyższa jakość, ergonomia oraz porządek. Ja bym wybrał najtańszego mini, który może i ma słabszy procesor, ale posiada wbudowane wszystkie opcje za które u Psystara trzeba dopłacić.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
icg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
icg
Gość
icg

Mogę pokazać trzy moje komputery, którym jakoś „najwyższa jakość” nie pomogła i leżą nieżywe. Także byłbym raczej ostrożny z takimi określeniami. :/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK