iMagazine

Pomysł na przepis – Apetito

19/10/2009, 12:48 · · · 1

apetito

Nie zastanawiałeś się kiedyś co ugotować mając konkretne składniki u siebie w kuchni? Jeśli nie było pomysłu to zawsze można było sięgnąć po książkę kucharską, ale to był wybór od drugiej strony. Wybierałeś danie i musiałeś do tego dobrać składniki. A gdyby tak podejść do tematu od drugiej strony? Pomysł jest prosty – podajesz jakie masz składniki, a ktoś Ci podpowiada co można z nich ugotować. Tylko kto taki? A może darmowy program Apetito?

Apetito powstało w oparciu o technologię Adobe AIR, która umożliwia jej działanie poza przeglądarką internetową. Aplikację można uruchomić pod różnymi systemami operacyjnymi – Windows, Linux, Mac OsX, zadziała także bez dostępu do sieci, dzięki temu że przepisy są zapisywane w lokalnej bazie danych. Aktualność bazy zapewnia mechanizm, który po każdym uruchomieniu sprawdza czy na serwerze nie pojawiły się nowe przepisy, zaś aktualizacje samej aplikacji są przeprowadzane przez sam framework AIR.

Apetito jest w pełni polskim programem, który przy okazji wygląda jakoś tak po makowemu. Do tego jest darmowy. To już kolejny program, który został przygotowany w oparciu o technologię Adobe Air – niedawno pisaliśmy o iPla, odtwarzaczu telewizji.

Przy okazji zajrzyjcie na nowy portal, który zaczął tworzyć polski oddział Adobe – http://kreatywnybazar.pl/


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Daniel napisał(a):

Świetna inicjatywa, bardzo mi się przyda. Dzięki!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK