Mastodon

Nowości Apple – Nowy biały MacBook

Norbert Cała
norbertcala
10
Dodane: 14 lat temu

macbookApple postanowiło tez odświeżyć najtańszego białego, plastikowego MacBooka. Nowa wersja MacBooka dostała lekko zmienioną zewnętrznie obudowę typu “Unibody”, ale wykonaną z plastiku.

Komputer dostępny jest tylko w jednej konfiguracji której parametry techniczne to prezentują się następująco:

Ekran: 13,3 cala z podświetleniem LED
Procesor: 2.26GHz Intel Core 2 Duo
Pamięć: 2GB DDR3
Dysk twardy: 250GB
Napęd CD: 8x SuperDrive
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
Czas pracy na niewymienialnej baterii to 7 godzin.

Nowa wersja MacBooka dostała też nowy w pełni klikany touchpad znany z MacBooków w aluminiowych obudowach.

Amerykańska cena tego laptopa to 999$, polska cena powinna być znana niebawem o czym nie omieszkamy poinformować, produkt powinien pojawić się w polskich sklepach już na początku przyszłego tygodnia.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

I tu się pojawia znów moje pytanie. W iSpot poinformowano mnie, że choć baterie w nowych MacBookach (tym i alu PRO) są coprawda niewymienialne, ale nie do końca. W poprzednich makach – nie unibody – użytkownik mógł sam sobie wymienić baterię; w unibody tylko w iSpotach jest taka możliwość. Możliwość zatem jest i bateria jest wymienialna czy jednak “niewymienialna” z angielskiego została źle przetłumaczona np?

Pozdrawiam.

bateria jest niewymienialna przez użytkownika. można ją wymienić TYLKO w autoryzowanych serwisach Apple. z pozycji użytkownika chcącego zachować gwarancje jest ona niewymienialna i zamontowana na stałe, dla wszystkich pozostalych jest jak jest