iMagazine

Nowości Apple – uaktualnione Time Capsule oraz Airport Extreme Base Station

20/10/2009, 22:54 · · · 2

nowytimecapsule

Ostatnią dzisiejszą nowością, najmniej widoczną, jest aktualizacja Time Capsule oraz Airport Extreme Base Station.

W przypadku obu urządzeń zmiany są niewidoczne gołym okiem. Dotyczą wymienionej anteny na lepszą (wg specyfikacji dającą o 25% lepszy zasięg oraz 50% wzrost wydajności pracy sieci WiFi) oraz wreszcie oba urządzenia mają certyfikat zgodności ze standardem 802.11n. Przypomnijmy, że poprzednie modele miały tylko zgodność z draftem standardu.

Wg informacji Apple nowe Time Capsule, z nową anteną, są o 60% szybsze w bezprzewodowej archiwizacji, niż ich poprzedniczki.

Airport Extreme Base Statnion, podobnie jak wcześniej Time Capsule, umożliwia obecnie symultaniczną pracę w dwóch częstotliwościach – 2,4 i 5GHz.

Airport Extreme Base Statnion oraz Time Capsule pozostały w niezmienionych cenach, także liczymy, że w Polsce będzie podobnie.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

b4it napisał(a):

Co to znaczy „symultaniczną „?

Dominik Łada napisał(a):

„symultaniczną” tzn może pracować w dwóch zakresach na raz. Normalnie jeśli w sieci są urządzenia wspierające różne standardy sieci WiFi to cała sieć pracuje z najwolniejszą prędkością, taką jaką ma najwolniejsze urządzenie w sieci. w TC i obecnie w AEBS można naszą sieć skonfigurować np w taki sposób, że wszystkie urządzenia pracują w „n-ce” bo jest najszybsza, a nasz iPhone w „g”, przez co cała sieć nie traci prędkości.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK