iMagazine

Mac mini Server od środka

22/10/2009, 10:46 · · · 2

macminiserver

Macminicolo.net jest formą, która zajmuje się kolokacją i znajduje się w Las Vegas. W swojej serwerowni używają praktycznie tylko…. Mac mini.

Jako do jednych z pierwszych trafił do nich najnowszy Mac mini Server. Macminicolo postanowiło rozebrać najnowszy serwer Apple i pokazać jak wygląda w środku oraz jak wygląda proces instalacji.

Mac mini server w środku wygląda dokładnie taksamo jak jego kuzyn z ostatniej rewizji. Osobiście myślałem, że inaczej Apple zaprojektuje mocowanie dla drugiego dysku. Dysk ma dużo miejsca, przez co na pewno będzie dobrze wentylował się, ale z drugiej strony jego umocowanie wygląda jakby było zrobione na prędce, bez specjalnej inwencji inżynieryjnej – ot tak po prostu przykręcony dysk do wolnej przestrzeni.

Co ciekawe, o czym nie wiedziałem, Macminicolo zwraca uwagę, że najnowsze mini oraz poprzednie modele wspierające standard Mini DisprayPort, dzięki najnowszemu firmwarowi mogą obsługiwać do 8GB RAM, choć Apple utrzymuje, że tylko 4GB. Czyni to je jeszcze ciekawszym serwerem.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda serwerownia Macminicolo – wg mnie imponująco.

macminicolo1

macminicolo2

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PerwolFaqt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Faqt
Gość

Niby dlaczego te żale, że dysk przykręcony śrubkami po prostu?
Powinni jakoś to bardziej skomplikować? Umieścić żebrowanie, ramkę, diodki, fontannę? :)
Właśnie fajne jest to, że tym razem nie przekombinowali…

Perwol
Gość

Hehe zdjęcie serwerów jest powalające :O