Mastodon

Magic Mouse wrażenia na żywo

7
Dodane: 14 lat temu

Mieliśmy możliwość przez chwilę pobawić się najnowszą myszką Apple Magic Mouse.

Wrażenie jest bardzo dobre. Myszką choć ma dziwny kształt jest wygodna. Logo Apple ułatwia zlokalizowanie góry i dołu urządzenia. Myszką jest odpowiednio ciężka. Reaguje bez opóźnień i jest bardzo szybka, szybsza niż jej poprzedniczka. Co ciekawe CAŁA powierzchnia jest gładzikiem, a nie tylko górny fragment- można w dowolnym miejscu klikać czy stosować gesty.

Niebawem przedstawimy szerszy test jak tylko myszką trafi do naszej redakcji, a tymczasem poniżej znajdziecie parę zdjęć zrobionych na żywo oraz krótki film pokazujacy obsługę gestów.

Przy okazji – jeśli ktoś chce zobaczyć najnowszego iMaka 21,5″ wraz z Magic Mouse, to wpadnijcie np. do iSpot Arkadia w Warszawie. Podobno jeszcze dzis wieczorem ma być do obejrzenia model 27″. Najnowsze iMaki dostępne są już w APRach (Apple Premium Reseller – iSpot, Cortland, USE).

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

@Pcheła – niestety na razie MM dostępne są tylko z nowymi iMakami. Nie ma ich w magazynach iSource. Wg informacji jakie udało mi się uzyskać w iSpocie, dostępne będą prawdopodobnie dopiero za ok 2-3 tygodnie. A ja liczę mimo wszystko na przyszły tydzień…

Dwa dni temu miałem przyjemność odwiedzić flagowy sklep Apple przy 5th Ave w Nowy Jorku i wątpliwą przyjemność swobodnego używania Magic Mouse. Mówię wątpliwą, bo kształt myszki jest po prostu niewygodny. Jest bardzo niska, i stosunkowo wąska, co wiąże się z dużymi problemami w utrzymaniu jej w ręku. Jest to stosunkowo uciążliwe zwłaszcza w momencie używania gestów 2-palcowych kiedy to najczęściej przesuwałem cała myszkę, a nie wykonywałem gest. Myślę, że jest to tylko kwestia moich dużych dłoni, gdyż większość reakcji jakie zauważyłem była bardzo pozytywna.
W Stanach też jest dostępna tylko z nowymi iMacami i nikt, ze sprzedawców nie miał pewności kiedy będą solo do kupienia. Prosili by pytać w okolicach wtorku-środy.

@Matt – chodzi mi o to, ze znam poprzednia mysz bezprzewodowa i ustawione na max “śledzenie” w moim odczuciu było za wolne, osobiscie wolę jak mysz szybcie się porusza po ekranie, dlatego wybieralem mysz na kablu lub Logitech nano, który jest tak samo szybki jak inne myszy kablowe. Z tego co zauwazylem przez chwile testujac MM jest on tak samo szybka jak te na kablu. Moze to jest moje subiektywne wrażenie.