iMagazine

Google Chrome dla Mac OS

25/10/2009, 20:04 · · · 2

Google ChromeGoogle udostępnił oficjalnie testową wersję Google Chrome dla Mac OS. Aby pobrać przeglądarkę należy udać się na stronę http://www.google.com/chrome/intl/en/eula_dev.html?dl=mac.
Przeglądarka oparta się na silniku WebKit, dzięki czemu jest podobna w wielu aspektach do Safari 4. Najważniejsze jest oczywiście to, że każda karta z stroną WWW działa jako oddzielny proces, dzięki czemu całość jest dużo bardziej stabilna. Przeglądarka jest w stanie zaimportować wszystkie ustawienia z Safari dzięki czemu ewentualna przesiadka na nową przeglądarkę, powinna być bardzo  prosta i szybka.
Po pierwszych testach nie zauważyłem większych problemów, strony otwierają się bardzo szybko i działają wszystkie potrzebne technologie jak Flash czy też Java. Bardzo mi się podoba możliwość wyszukiwania w Google bezpośrednio z paska adresu. Niestety przeglądarka nie działa jeszcze w języku polskim oraz nie umiem znaleźć możliwości otwarcia wszystkich strona z folderu zakładek na raz.
Ten tekst powstał w przeglądarce Google Chrome!


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

quiris napisał(a):

Akurat ta wersja Chrome jest dostępna od paaaaaru miesięcy do pobrania, dokładnie od 4 czerwca http://blog.chromium.org/2009/06/danger-mac-and-linux-builds-available.html

Jest to wersja deweloperska, bliżej jej do wersji alfa, bo to nawet nie jest beta.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK