iMagazine

Google Chrome dla Mac OS

25/10/2009, 20:04 · · · 2

Google ChromeGoogle udostępnił oficjalnie testową wersję Google Chrome dla Mac OS. Aby pobrać przeglądarkę należy udać się na stronę http://www.google.com/chrome/intl/en/eula_dev.html?dl=mac.
Przeglądarka oparta się na silniku WebKit, dzięki czemu jest podobna w wielu aspektach do Safari 4. Najważniejsze jest oczywiście to, że każda karta z stroną WWW działa jako oddzielny proces, dzięki czemu całość jest dużo bardziej stabilna. Przeglądarka jest w stanie zaimportować wszystkie ustawienia z Safari dzięki czemu ewentualna przesiadka na nową przeglądarkę, powinna być bardzo  prosta i szybka.
Po pierwszych testach nie zauważyłem większych problemów, strony otwierają się bardzo szybko i działają wszystkie potrzebne technologie jak Flash czy też Java. Bardzo mi się podoba możliwość wyszukiwania w Google bezpośrednio z paska adresu. Niestety przeglądarka nie działa jeszcze w języku polskim oraz nie umiem znaleźć możliwości otwarcia wszystkich strona z folderu zakładek na raz.
Ten tekst powstał w przeglądarce Google Chrome!

2

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
quiris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
quiris
Gość

Akurat ta wersja Chrome jest dostępna od paaaaaru miesięcy do pobrania, dokładnie od 4 czerwca http://blog.chromium.org/2009/06/danger-mac-and-linux-builds-available.html

Jest to wersja deweloperska, bliżej jej do wersji alfa, bo to nawet nie jest beta.