iMagazine

Podręcznik Nikona w AppStore…ale nie u nas

30/10/2009, 15:14 · · · 7

nikonapp

Nikon wydał dziś, wydaje się bardzo ciekawy, darmowy program, dla wszystkich fotografujących – Nikon Learn & Explore – photo tips, techniques and terms.

Jest to podręcznik fotografowania, który możemy mieć zawsze ze sobą. Do tego zupełnie darmowy.

Czasami zastanawia mnie, dlaczego niektóre aplikacje w AppStore dostępne są tylko np w amerykańskim sklepie, choć są w pełni darmowe. Tak było chociażby z Google Earth, który dopiero po ponad roku istnienia w amerykańskim AppStore trafił dziś do naszego.

Zastanawia mnie jakie inne ciekawe z Waszej perspektywy programy nie znajdują się w naszym, polskim AppStore, a które chcielibyście mieć. Wpisujcie się.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Tomek napisał(a):

Poza Google Earth (które na szczęście już jest w App Store) napewno brakuje takiego programu jak Shazam. Jest to darmowa aplikacja potrafiąca rozpoznać grany utwór muzyczny i podać jej tytuł, wykonawcę itp). Wiem że nie działa z polskimi piosenkami, ale przydałoby się do tych zagranicznych….

Dominik Łada napisał(a):

@ Tomek – zawsze w polskim AppStore było Midomi, na początku darmowe, od tego czasu mam, teraz płatne. Działa bardzo dobrze, udało się nawet jakieś „mega chiciory” polskie rozpoznać, ale tylko pojedyncze, podobne z tego co słyszałem, bo nie widziałem, właśnie do Shazam.

Wojciech napisał(a):

Shazam jest super. szkoda że nie ma go w Polskim Appstore ale zalatwiłem z amerykańskiego.

Wojciech napisał(a):

sorry za post jeden po drugim ale zapomnialem wcześniej. Podręcznik Nikona własnie pobrałem.

MACiek napisał(a):

Panowie, w drugą stronę jest to samo. Dziś w „naszym” pojawiła sie aplikacja Listonic (polski program -> ” lista zakupowa”), a w amerykańskim go NIE MA :)
Ja mam konto tylko na drugim kontynencie i teraz muszę założyć drugie konto :)

Dominik Łada napisał(a):

w przypadku Listonic to sprawa jest prosta, bo to jest polski, i po polsku program, także nie ma zbyt dużego sensu na obecność w amerykańskim AppStore. Choć w sumie działa to w obie strony – co kogo obchodzi, że w polskim AS są programy np po Niemiecku czy Francusku, są i już.

aro napisał(a):

podpowiedzcie jak w iTunes ustawić aby łączył się z amerykańskim i ściągnąć tego Nikona

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK