Mastodon

Podręcznik Nikona w AppStore…ale nie u nas

7
Dodane: 14 lat temu

nikonapp

Nikon wydał dziś, wydaje się bardzo ciekawy, darmowy program, dla wszystkich fotografujących – Nikon Learn & Explore – photo tips, techniques and terms.

Jest to podręcznik fotografowania, który możemy mieć zawsze ze sobą. Do tego zupełnie darmowy.

Czasami zastanawia mnie, dlaczego niektóre aplikacje w AppStore dostępne są tylko np w amerykańskim sklepie, choć są w pełni darmowe. Tak było chociażby z Google Earth, który dopiero po ponad roku istnienia w amerykańskim AppStore trafił dziś do naszego.

Zastanawia mnie jakie inne ciekawe z Waszej perspektywy programy nie znajdują się w naszym, polskim AppStore, a które chcielibyście mieć. Wpisujcie się.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Poza Google Earth (które na szczęście już jest w App Store) napewno brakuje takiego programu jak Shazam. Jest to darmowa aplikacja potrafiąca rozpoznać grany utwór muzyczny i podać jej tytuł, wykonawcę itp). Wiem że nie działa z polskimi piosenkami, ale przydałoby się do tych zagranicznych….

@ Tomek – zawsze w polskim AppStore było Midomi, na początku darmowe, od tego czasu mam, teraz płatne. Działa bardzo dobrze, udało się nawet jakieś “mega chiciory” polskie rozpoznać, ale tylko pojedyncze, podobne z tego co słyszałem, bo nie widziałem, właśnie do Shazam.

Panowie, w drugą stronę jest to samo. Dziś w “naszym” pojawiła sie aplikacja Listonic (polski program -> ” lista zakupowa”), a w amerykańskim go NIE MA :)
Ja mam konto tylko na drugim kontynencie i teraz muszę założyć drugie konto :)

w przypadku Listonic to sprawa jest prosta, bo to jest polski, i po polsku program, także nie ma zbyt dużego sensu na obecność w amerykańskim AppStore. Choć w sumie działa to w obie strony – co kogo obchodzi, że w polskim AS są programy np po Niemiecku czy Francusku, są i już.