iMagazine

Polska premiera nowości Apple – pierwsze wrażenia

30/10/2009, 13:14 · · · 15

prezentacjaApple30102009

Właśnie wróciliśmy z polskiej prezentacji zeszłotygodniowych nowości Apple i dzielimy się z Wami naszymi pierwszymi wrażeniami.

Po pierwsze nowe produkty w rzeczywistości można oglądać już od tygodnia w sieciach APRów (Apple Premier Reseller – iSpot, Cortland, USE), także wielu z Was na pewno miało już okazję zobaczyć je na własne oczy.

Nie będziemy skupiali się na tym jakie mają parametry, bo każdy zainteresowany chyba je zna, albo może przeczytać chociażby na naszej stronie.

Dowiedzieliśmy się m.in.:

– że najnowszy Mac mini serwer niestety nie będzie dostępny w Polsce. Będzie dostępny TYLKO w Apple Store.

– najnowszy Macbook ma inna matrycę niż Macbook Pro 13″. Oba wprawdzie są LEDowe, ale Pro ma większe spektrum kolorów.

– najnowszy Macbook ma gumową obwódkę wokół ekranu, tak jak najnowsze Macbooki Pro, przez co nie powinno być problemów znanych z poprzedniego modelu, czyli pękającego top case

– „gumowana” dolna obudowa najnowszego Macbooka jest z jednej strony praktyczna, bo komputer nie ślizga się i bardzo pewnie stoi na śliskiej powierzchni, ale z drugiej strony ma tendencję do szybkiego brudzenia się. Prezenterzy Apple zapewniają, iż tworzywo zastosowane w dolnej obudowie jest „łatwoczyszczące”.

– brak metalowej „ramki” w najnowszych iMakach powoduje wrażenie, że całość jest ekranem. Obawiam się tylko czy nie powoduje to iż iMak jest delikatniejszy od poprzednika, bo jak spojrzy się z boku, to krawędź obecnie jest szklana, przez co może w łatwy sposób otłuc się. Choć z drugiej strony kto nosi iMaka…;-)

– tylko najnowszego iMaka 27″ można używać jako zewnętrznego monitora dla urządzeń z portem Mini DisplayPort. Mniejszy, 21,5″, nie ma te funkcji. Nie udało nam się dowiedzieć, czy to ograniczenie jest to kwestia sprzętowa czy programowa.

– najnowsza myszka Magic Mouse jest dość mała i może być średnio wygodna dla osób z dużymi dłońmi, co nie zmienia faktu, iż wygląda fantastycznie i jest perfekcyjnie wykonana. Kształt jej jest mylący i na żywo mogliśmy przekonać się, jak łatwo pomylić się gdzie jest góra, a gdzie dół. Zastosowanie technologii multi-touch powoduje, że do sterowania trzeba będzie się przyzwyczaić.

Testy najnowszych produktów zaprezentujemy Wam jak tylko trafią do naszej redakcji – wg zapewnień organizatorów dzisiejszej prezentacji, powinno to być już niedługo.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prezentacji:


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Moridin napisał(a):

Za mało śpisz Dominiku!

Dominik Łada napisał(a):

@Moridin – faktycznie ostatnio mało, ale wiesz dlaczego ;-)

Prychu napisał(a):

Literówka – Nie wyszka tylko myszka ;)

Gregor napisał(a):

A dowiedzieliście się może kiedy będą dostępne wersje 27″ z procesorem Core i7 ??

Dominik Łada napisał(a):

@ Prychu – poprawione, dzięki

@ Gregor – „za kilka tygodni”, „Tzn”, „za około 3, może 4” – tak mniej więcej wyglądała rozmowa.

Gregor napisał(a):

Dominiku dobrze rozumiem w 3 – 4 tygodniu bede mógł kupić 27″ z opcją zmiany z Core i5 na i7 ?? To bardzo dobra wiadomość by była :) Bo pozbyłem się dotychczasowej 24″ i czegoś mi na biurku brakuje:)

Dominik Łada napisał(a):

@ Gregor. Teoretycznie

Gregor napisał(a):

Wiesz bo szczerze to mam obawy związane z tym czy opcja Core i7 w ogóle będzie dostępna na naszym rynku

Dominik Łada napisał(a):

ja niestety nie mam wiecej informacji. teoretycznie podczas prezentacji czlowiek z Apple opowiadal o i7 i jego dostepnosci. Nic nie mowil np o mac mini server…

Gregor napisał(a):

Zawsze to jakas przeslanka. Dziekuje za informacje :(

Piotr Chyliński napisał(a):

Obiło mi się o uszy, że iMaki z i7 mają być w ciągu miesiąca i będą droższe o jakieś 10% od wersji z i5. Ale to niepotwierdzona informacja.

Gregor napisał(a):

Piotrze gdybyś miał coś bardziej potwierdzonego czekam na info :)

Gregor napisał(a):

Sam sobie się dowiedziałem :) Już są wycenione i można śmiało zamawiać … nie mam aktualnego cennika APR przed sobą ale dopłata to 900 brutto a cena komputera z Core i7 to jak pamietam 7298 netto :)

Dominik Łada napisał(a):

Cena komputera z i7 to 7999PLN (za wersję z i5) plus 899PLN za upgrade do i7. Jest tylko jedno ale – na razie nikt nie wie, kiedy będą dostępne.

Gregor napisał(a):

Ale dobrze ze w ogóle będą :) Ja swoje zamówiłem – cóż poczekam pewnie troszkę na realizację. Mam tylko jedną wątpliwość (a nie mogę się doczytać) czy te modele Core i7 są objęte także zniżką EDU ??

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK