Mastodon

Jak będzie wyglądał Chrome OS?

3
Dodane: 14 lat temu

Wczoraj wieczorem odbyła się oficjalna prezentacja googlowego systemu operacyjnego Chrome OS. Wielu czekało na potwierdzenie, jak ostatecznie będzie on wyglądał. Poniżej możecie zobaczyć dwa filmy – pierwszy pokazujący koncepcję interfejsu użytkownika, oraz drugi pokazujący dlaczego Google zdecydowało się stworzyć własny system operacyjny i czym on jest.

Ze swojej strony dostrzegam kolejnego gracza doceniającego pomysły Apple i implementującego je w swoich rozwiązaniach – np. Expose.

Co o tym sądzicie? Przyjmie się? Pewnie tak, ale czy nie jest zbyt ograniczony?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

próbowałem wczoraj oglądać konferencję, chociaż jakoś nie przyciągnęła zbytnio mojej uwagi, tak jak np. keynote’y Apple’a. ;) w każdym razie z tego, co zrozumiałem, Chrome OS będzie działał na jakichś konkretnych urządzeniach i nie będzie to system, który będzie używany samodzielnie, a raczej jako uzupełnienie dla np. stacjonarnego PC. generalnie koncepcja tego OS-a jest ciekawa, szczególnie jeżeli chodzi o to, co jest na drugim filmie – w obecnych czasach, jeżeli już włączamy komputer, to praktycznie od razu włączamy przeglądarkę, kanały RSS, pocztę i korzystamy z internetu. nawet w gry możemy teraz grać za pomocą przeglądarki. dlatego pomysł skoncentrowania się jedynie na sieci wydaje się być logiczny.