iMagazine

Korespondencja seryjna idealna na święta

30/11/2009, 18:00 · · · 1

korespondencjaseryjna1

Ostatnio pisaliśmy o ciekawej funkcjonalności systemowej Książki Adresowej dotyczącej wyświetlania dużą czcionką numeru telefonu oraz integracji z Google Maps.

Teraz zauważyłem kolejną, bardzo przydatną, szczególnie w okresie świątecznym, funkcję. Chodzi o korespondencję seryjną.

Okazuje się, że nie musimy już samodzielnie adresować kopert z życzeniami świątecznymi dla naszej rodziny i przyjaciół. Wystarczy do tego nam właśnie Książka Adresowa.

Ma ona domyślnie ustawione w opcjach druku, wydruk na kopertach. Mamy praktycznie wszystkie międzynarodowe standardy i rozmiary kopert.

korespondencjaseryjna2

Możemy nawet dodawać do naszego adresu jakiś obrazek – np. logo firmy.

korespondencjaseryjna3

Jeśli chodzi o wydruk większej ilości kopert, do większej ilości adresatów, czyli właśnie korespondencję seryjną, to wystarczy w Książce Adresowej zaznaczyć osoby które nas interesują i wcisnąć drukuj. Jeśli zaznaczyliśmy 5, 10, 15 czy też więcej kontaktów, tyle będziemy mieli zaadresowanych kopert i informacja o tym pojawi się w oknie dialogowym drukowania.

Proste i wygodne. Jak znalazł na święta.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

dem napisał(a):

Książka adresowa pozwala również na wydruki wybranych kontaktów w formie list wszelakich i sprytnej książeczki – to dopiero funkcjonalność!