iMagazine

Wiele okien Inspektora w iWork

02/12/2009, 11:59 · · · 2

inspector_wieleokien

Dla wielu osób pakiet iWork jest podstawowym narzędziem pracy. Do tego grona ja też się zaliczam.

Piszę artykuły w Pages, robię tabele w Numbers, a prezentacje w Keynote.

Praca jest przyjemna i szybka. Wielokrotnie jednak denerwowało mnie to, że funkcje z których najczęściej korzystam są pochowane w różnych zakładkach okna Inspektora, przez co muszę co chwila klikać i przełączać widok. Irytowało mnie to, bo spowalniało moją pracę. Idealnie by było mieć wszystkie funkcje dostępne od razu na ekranie.

Jest na to sposób. Okazuje się, że można otworzyć praktycznie dowolną ilość okien Inspektora. Wystarczy z wciśniętym klawiszem „Alt” kliknąć w kolejną zakładkę, którą chcemy otworzyć. Pojawi się nam wtedy dodatkowe okno Inspektora z otwartą tą zakładką, którą klikaliśmy.

Tip działa w programach z pakietu iWork’09. Bardzo proszę o informację, czy w poprzednich edycjach Inspektor też się tak zachowuje.

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Sławekdr_bonzo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dr_bonzo
Gość
dr_bonzo

„Tip działa w programach z pakietu iWork’09. Bardzo proszę o informację, czy w poprzednich edycjach Inspektor też się tak zachowuje.”

Sprawdzalem w numbers 08 = TAK

Sławek
Gość

Pages 08 = TAK