iMagazine

Touchpad Multi-Touch nie tylko w Apple

07/12/2009, 12:45 · · · 6

Acer Multi-GestureDzisiaj przez przypadek trafił w moje ręce komputer Acer Ferrari ONE.
Jakież było moje zdziwienie gdy na tuchpadzie zobaczyłem instrukcję używanie gestów dwoma palcami. Gesty są bardzo podobne do tych znanych z MacBooków. Wykorzystując dwa palce można przewijać, przybliżać i oddalać, obracać elementy na ekranie. Technologia ta  w Acerze nazywa się Multi-Gesture i działa bardzo dobrze. Choć problemem może być mały rozmiar touchpadu, ten jednak wynika z małych rozmiarów całego laptopa.

Ciekawe czy nie łamie ona przypadkiem jakiś Applowych patentów?


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

fascik napisał(a):

Producenci masowo wprowadzają tą funkcję. Wszędzie nazywa się inaczej. A w sumie to wszystko zasługa sterownika i oprogramowania Synaptics. Testowałem na kilku laptopach (Toshiba, Lenovo)… mniej wygodne niż w przypadku Maków.

iTomek napisał(a):

Patenty Apple na multitouch obejmują jedynie terytorium USA. Tak samo jak Android w USA ma zablokowany MT a na Europę już nie.

Max napisał(a):

Lenovo też ma w swojej ofercie modele z Multi-touch, np. IdeaPad Y: Płytka Multi-touch umożliwia przeglądanie stron internetowych i plików albo powiększanie, pomniejszanie, przybliżanie i edytowanie obrazów poprzez rysowanie za pomocą opuszków palców.

Max napisał(a):

Źródło w/w cytatu, bo tag „q cite” zadziałał: http://www.pc.ibm.com/pl/ideapad/yseries.html?epi=web_express

DT napisał(a):

Podobnie Dell np w studio 1555.

jan napisał(a):

a czy nie jest tak że Synaptics produkuje gładzik i ma patent na niego? z tego co się orientuje dał apple wyłączność która niedawno się skończyła i stąd laptopy innych firm z tym rowiązaniem

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK