iMagazine

Raiffeisen na iPhonach

15/12/2009, 15:55 · · · 12

raiffeisen

Dostaliśmy informację z Banku Raiffeisen o wprowadzeniu dedykowanej aplikacji m.in. dla iPhone, służącej do obsługi kont bankowych.

Mile widziany jest Wasz komentarz jak to się sprawdza w praktyce. Nigdy jeszcze nie instalowałem aplikacji napisanych w Javie na iPhone (Aktualizacja: To jest natywna aplikacja dostępna za darmo w AppStore – bezpośredni link – dzięki Zorro) – poza tym nie mam konta w Raiffeisenie i trudno mi to przetestować.

Poniżej oficjalna informacja:

Aplikacja Mobilny Bank, którą od dziś można instalować na telefonach iPhone, a wcześniej w tym roku udostępniona została posiadaczom smartphone’ów z systemami operacyjnymi Symbian i Windows Mobile, umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich operacji bankowych, które wykonuje się przez Internet. Możliwe jest zatem:

  • wykonywanie przelewów,
  • sprawdzanie sald i historii rachunków,
  • obsługa kart kredytowych,
  • obsługa lokat,
  • obsługa kredytów.

Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest możliwość wyszukiwania bankomatów i oddziałów Banku, dzięki integracji aplikacji z Mapami Google.

W parze z bogatą funkcjonalnością idzie również bezpieczeństwo – aplikacja zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z dostępem do stron bankowych przez przeglądarkę internetową telefonu komórkowego.

„Aplikacja bankowości mobilnej na iPhone jest kontynuacją strategii Raiffeisen Bank Polska w zakresie dostarczania najlepszych rozwiązań bankowości mobilnej dostępnych na rynku. Nasze aplikacje zostały zaprojektowane zgodnie ze światowymi trendami budowania mobilnych rozwiązań internetowych w postaci bogatych aplikacji dostosowywanych do konkretnych modeli telefonów. Z aplikacji instalowanych na urządzeniach mobilnych można korzystać w bardziej interaktywny i wygodny sposób, niż jest to możliwe za pomocą przeglądarek internetowych” – powiedział Mariusz Gliński, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Raiffeisen Bank Polska.

Bank, udostępniając aplikację na iPhone’a, poszerza ofertę aplikacji mobilnych dostępnych do tej pory w systemach Symbian i Windows Mobile. Jeszcze w tym roku planowane jest dołączenie do oferty aplikacji na BlackBerry. Na początku 2010 r. zostaną udostępnione nowe wersje aplikacji wykonanych w technologii Java, zastępujące obecnie oferowany serwis R-Mobile.

Aplikacje bankowości mobilnej przeznaczone na iPhone, Symbian oraz Windows Mobile można pobrać wchodząc z wykorzystaniem przeglądarki telefonu na stronę www.mobilnybank.pl. Po wejściu na stronę następuje automatyczne rozpoznanie dostępności wersji aplikacji Mobilny Bank na dany model telefonu. W przypadku zgodności telefonu z aplikacją istnieje możliwość pobrania pełnej wersji demo, umożliwiającej aktywację serwisu.

Więcej informacji o aplikacjach bankowości mobilnej oferowanych przez Raiffeisen Bank Polska na stronie internetowej www.mobilnybank.pl.

12

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Piotr ChylińskipsiukuzboojDominik Ładathrull Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rhudhy
Gość

Ja liczyłem, że mBank będzie pierwszy… w końcu taki internetowy.

robin
Gość

Pierwszeństwo Raiffeisen-a to raczej zasługa Pana Prezesa Piotra Czarneckiego, prywatnie właściciela iPhona i pozytywnego geeka nowych technologii ;). A od kiedy w mBanku zabrakło Pana Sławomira Lachowskiego to już nie to samo …

Zorro
Gość
Zorro

… ta aplikacje nie jest w JAVA tylko natywna dla iPhone OS. Działa ok. Można ściągnąć z AppStore’a i uruchomić tryb demo. Niestety nie mam rachunku w tym banku żeby sprawdzić jak działa w rzeczywistości… jak dla mnie to historyczna chwila na miarę pojawienia się Inteligo… była era bankowości internetowej teraz nadciąga era mobilnej… BTW właśnie odkryłem że ta aplikacja jest zintegrowana z Google Maps :)

andig
Gość

No właśnie, od kiedy to można pisać w Javie na iPhone’a ?? Pierwsze słyszę, że jest taka możliwość.

bialyikar
Gość

Jak dla mnie to Inteligo mogło by udostępnić aplikację dedykowaną. czasami trochę uciążliwe jest logowanie się z iPhone

thrull
Gość
thrull

Gdzie tam w tej oryginalnej wiadomości źródłowej było napisane że na iphone jest javie? He?

zbooj
Gość
zbooj

System transakcyjny reifa jest zrobiony we flex, wiec uzytkownicy iPhone bez tego nie mieli mozliwosci korzystania ze zwyklego systemu po www/html tak jak w innych bankach.

thrull
Gość
thrull

@Dominik Łada: to może warto usunąć to z newsa bo to przecież jakieś herezje są i źle wpływa na wiarygodność MJ ;-) „Aplikacja działa w środowisku Java.”…

psiuku
Gość
psiuku

„W przypadku zgodności telefonu z aplikacją istnieje możliwość pobrania pełnej wersji demo, umożliwiającej aktywację serwisu.”
Co to jest „pelna wersja demo”? I aktywacje jakiego serwisu?

Piotr Chyliński
Użytkownik

Ad Psiuku: To tak jak z iWork, na przykład. Pobierasz pełną wersję programu, która działa jako wersja demonstracyjna do momentu podania odpowiednich danych (na przykład numeru seryjnego lub danych użytkownika banku).