iMagazine

Raiffeisen na iPhonach

15/12/2009, 15:55 · · · 12

raiffeisen

Dostaliśmy informację z Banku Raiffeisen o wprowadzeniu dedykowanej aplikacji m.in. dla iPhone, służącej do obsługi kont bankowych.

Mile widziany jest Wasz komentarz jak to się sprawdza w praktyce. Nigdy jeszcze nie instalowałem aplikacji napisanych w Javie na iPhone (Aktualizacja: To jest natywna aplikacja dostępna za darmo w AppStore – bezpośredni link – dzięki Zorro) – poza tym nie mam konta w Raiffeisenie i trudno mi to przetestować.

Poniżej oficjalna informacja:

Aplikacja Mobilny Bank, którą od dziś można instalować na telefonach iPhone, a wcześniej w tym roku udostępniona została posiadaczom smartphone’ów z systemami operacyjnymi Symbian i Windows Mobile, umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich operacji bankowych, które wykonuje się przez Internet. Możliwe jest zatem:

  • wykonywanie przelewów,
  • sprawdzanie sald i historii rachunków,
  • obsługa kart kredytowych,
  • obsługa lokat,
  • obsługa kredytów.

Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest możliwość wyszukiwania bankomatów i oddziałów Banku, dzięki integracji aplikacji z Mapami Google.

W parze z bogatą funkcjonalnością idzie również bezpieczeństwo – aplikacja zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z dostępem do stron bankowych przez przeglądarkę internetową telefonu komórkowego.

„Aplikacja bankowości mobilnej na iPhone jest kontynuacją strategii Raiffeisen Bank Polska w zakresie dostarczania najlepszych rozwiązań bankowości mobilnej dostępnych na rynku. Nasze aplikacje zostały zaprojektowane zgodnie ze światowymi trendami budowania mobilnych rozwiązań internetowych w postaci bogatych aplikacji dostosowywanych do konkretnych modeli telefonów. Z aplikacji instalowanych na urządzeniach mobilnych można korzystać w bardziej interaktywny i wygodny sposób, niż jest to możliwe za pomocą przeglądarek internetowych” – powiedział Mariusz Gliński, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Raiffeisen Bank Polska.

Bank, udostępniając aplikację na iPhone’a, poszerza ofertę aplikacji mobilnych dostępnych do tej pory w systemach Symbian i Windows Mobile. Jeszcze w tym roku planowane jest dołączenie do oferty aplikacji na BlackBerry. Na początku 2010 r. zostaną udostępnione nowe wersje aplikacji wykonanych w technologii Java, zastępujące obecnie oferowany serwis R-Mobile.

Aplikacje bankowości mobilnej przeznaczone na iPhone, Symbian oraz Windows Mobile można pobrać wchodząc z wykorzystaniem przeglądarki telefonu na stronę www.mobilnybank.pl. Po wejściu na stronę następuje automatyczne rozpoznanie dostępności wersji aplikacji Mobilny Bank na dany model telefonu. W przypadku zgodności telefonu z aplikacją istnieje możliwość pobrania pełnej wersji demo, umożliwiającej aktywację serwisu.

Więcej informacji o aplikacjach bankowości mobilnej oferowanych przez Raiffeisen Bank Polska na stronie internetowej www.mobilnybank.pl.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Rhudhy napisał(a):

Ja liczyłem, że mBank będzie pierwszy… w końcu taki internetowy.

robin napisał(a):

Pierwszeństwo Raiffeisen-a to raczej zasługa Pana Prezesa Piotra Czarneckiego, prywatnie właściciela iPhona i pozytywnego geeka nowych technologii ;). A od kiedy w mBanku zabrakło Pana Sławomira Lachowskiego to już nie to samo …

Zorro napisał(a):

… ta aplikacje nie jest w JAVA tylko natywna dla iPhone OS. Działa ok. Można ściągnąć z AppStore’a i uruchomić tryb demo. Niestety nie mam rachunku w tym banku żeby sprawdzić jak działa w rzeczywistości… jak dla mnie to historyczna chwila na miarę pojawienia się Inteligo… była era bankowości internetowej teraz nadciąga era mobilnej… BTW właśnie odkryłem że ta aplikacja jest zintegrowana z Google Maps :)

andig napisał(a):

No właśnie, od kiedy to można pisać w Javie na iPhone’a ?? Pierwsze słyszę, że jest taka możliwość.

bialyikar napisał(a):

Jak dla mnie to Inteligo mogło by udostępnić aplikację dedykowaną. czasami trochę uciążliwe jest logowanie się z iPhone

thrull napisał(a):

Gdzie tam w tej oryginalnej wiadomości źródłowej było napisane że na iphone jest javie? He?

Dominik Łada napisał(a):

@thrull – zasugerowałem się treścią maila, którego już nie publikowałem, mea culpa.

zbooj napisał(a):

System transakcyjny reifa jest zrobiony we flex, wiec uzytkownicy iPhone bez tego nie mieli mozliwosci korzystania ze zwyklego systemu po www/html tak jak w innych bankach.

thrull napisał(a):

@Dominik Łada: to może warto usunąć to z newsa bo to przecież jakieś herezje są i źle wpływa na wiarygodność MJ ;-) „Aplikacja działa w środowisku Java.”…

Dominik Łada napisał(a):

@thrull – poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi. wydanie świąteczne MJ spowodowało małe zamieszanie ze wszystkim.

psiuku napisał(a):

„W przypadku zgodności telefonu z aplikacją istnieje możliwość pobrania pełnej wersji demo, umożliwiającej aktywację serwisu.”
Co to jest „pelna wersja demo”? I aktywacje jakiego serwisu?

Piotr Chyliński napisał(a):

Ad Psiuku: To tak jak z iWork, na przykład. Pobierasz pełną wersję programu, która działa jako wersja demonstracyjna do momentu podania odpowiednich danych (na przykład numeru seryjnego lub danych użytkownika banku).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK