iMagazine

Adapter HDMI do Mini DisplayPort już niedługo

16/12/2009, 09:57 · · · 2

apogee_logo

Firma Apogee, nie mylić z tą od interfejsów muzycznych, zapowiedziała iż niedługo w ich ofercie będą dostępne adaptery umożliwiające podłączenie dowolnych urządzeń z wyjściem HDMI (np. Xbox360, Playstation 3, odtwarzacze Bluray) do iMaca 27″ ze złączem Mini DisplayPort.

Jedną z ciekawszych funkcji najnowszych iMaców 27″ jest możliwość pracy jako monitor zewnętrzny dla komputerów wyposażonych w złącze Mini DisplayPort. Jednakże do tej pory użyteczność tej funkcji była ograniczona tylko do kilku najnowszych maków. Dzięki ustandaryzowaniu złącza Mini DisplayPort w ostatnim czasie myślę, że zacznie pojawiać się coraz więcej urządzeń obsługujących ten interfejs.

Póki co Apogee daje nam nadzieję, iż nasz najnowszy iMac, który aż prosi się ze względu na swoje rozmiary, będzie czymś więcej niż TYLKO komputerem.

Na filmie możecie zobaczyć działający adapter w akcji. Niestety nieznane są jeszcze ani ceny ani daty jego dostępności.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Paweł napisał(a):

Taki adapter jest już na ryku od dłuższego czasu: http://allegro.pl/item856203997_adapter_mini_displayport_to_gniazdo_hdmi_hd18.html

Dominik Łada napisał(a):

Owszem, tylko że to jest adater w druga stronę. Dostępne są od dawna adaptery umożliwiające podłączenie komputerów z MDP do np telewizora z wejściem HDMI(np ten z Allegro) ale w druga stronę, czyli żeby podłączyć uzadzenie z WYJSCIEM HDMI takie jak wspomniane Xbox, PS3 czy bluray, do np monitora z wejściem MDP nie ma.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK