iMagazine

Rozstrzelać Macbooka Pro – tylko w Izraelu

16/12/2009, 10:08 · · · 4

Pewna turystka wybrała się na wycieczkę do Izraela i jak to często tam bywa dostała się pod dosyć skrupulatną kontrolę osobistą. Nie będę wnikał dlaczego zostawiła swoją walizkę bez opieki poza miejscem, gdzie była przesłuchiwana. Możecie to przeczytać na jej blogu – ja bym nie zostawiał samotnego bagażu, tym bardziej w Tel Awiwie.

Koniec końców nadgorliwa straż graniczna zamiast sprawdzić bagaż jakimś urządzeniem rentgenowskim, czy czymś innym od razu go…. rozstrzelała.

Okazuje się, że w bagażu był Macbook Pro. Kolejna głupota. Nie zabierać komputera do bagażu podręcznego?

Generalnie tak wygląda Macbook Pro, który dostał 3 kulki.

p1070618

(kliknij aby powiększyć)

Na szczęście dla właścicielki kule przeszły na wylot nie uszkadzając dysku twardego.

Nasuwa mi się kilka uwag:

1. róbcie backupy, bo nigdy nie wiadomo kiedy może Was spotkać taka sytuacja

2. pamiętajcie, aby jadąc do Izraela przekraczając granicę mieć naładowane swoje gadżety elektroniczne. Znam wiele przypadków, gdy ze „względów bezpieczeństwa” sprzęt elektroniczny, który nie dawał się uruchomić bo miał rozładowane baterie, był konfiskowany lub niszczony na oczach zrozpaczonych właścicieli.

Swoją drogą, dajcie znać jeśli mieliście kiedyś problemy na granicy ze swoim sprzętem elektronicznym. Jak one się zakończyły? Czy udało się Wam odzyskać sprzęt w przypadku konfiskaty? Komentarze są do Waszej dyspozycji.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Roberto napisał(a):

hm, laptop w podręcznym to IMO jednak mądre rozwiązanie
do zwykłego bagażu bym go nie wsadzał

Dominik Łada napisał(a):

no właśnie o to mi chodziło. Głupotą jest nie zabierać laptopa do bagaży podręcznego tylko do głównego. Pani miała w głównym. Z doświadczenia wiem, że jeśli nie zostanie zniszczony w bagaży głównym, bo wiadomo co się dzieje z nimi w sortowni, to go ukradną ze środka na lotnisku i to bez względu gdzie i skąd się leci.

Poprawiłem trochę tekst, bo faktycznie niezbyt jasno napisałem gdzie ten laptop był.

Krzysztof napisał(a):

Dominku, to MacBook, nie model Pro. Te można rozstrzelać, tańsze są.

Marek Wojtaszek napisał(a):

Ja nie mialem jak na razie zadnych problemow z tytulu przewozenia komputera w samolocie.

Teoretycznie nalezy wyjac laptopa z torby jak sie ja przepuszcza przez skaner przy wchodzeniu do terminali, ale ja jak na razie zawsze kladlem na tasmie caly plecak z laptopem w srodku, ktory na dodatek sam byl zamkniety w torbie Tucano.

Jedyna uwaga jaka zostala do mnie skierowana, to zeby na czas startu samolotu wylaczyc komputer, bo moze powodowac zaklucenia (podobnie jak telefony komorkowe), ale juz chwile po starcie pani stewardessa powiedziala, ze moge go wlaczyc ponownie :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK