iMagazine

Walentynki w AppStore

04/02/2010, 09:47 · · · 3

Możecie nie lubić Walentynek, ale niestety musimy się z ich obecnością w naszej rzeczywistości pogodzić. Może więc warto zamiast stawać okoniem uczynić z tego dobrą zabawę, oczywiście w tym celu możemy wykorzystać nasze ulubione iPody touch oraz iPhony. Apple postanowiło nam zabawę umilić i aplikacje o tematyce Walentynkowej zgrupować w AppStore w oddzielną kategorię. Znajdziemy w niej ponad 30 aplikacji z czego tylko nie mają w ikonie serduszka. Programy są naprawdę bardzo różne, ale nawet najwięksi przeciwnicy tego święta powinni znaleźć coś dla Siebie.

Aby spędzić uroczo Walentynkowo – Niedzielny wieczór (w tym roku 14 lutego wypada w niedzielę), musimy najpierw zapewnić Sobie obecność drugiej osoby. Warto zadbać o to już wcześniej bo konkurencja bywa duża :). W tym celu najlepiej wysłać trochę wcześniej walentynkę. Oczywiście nie musicie się trudzić z jakimś odręcznym bazgraniem na kartce. Z pomocą przyjdzie Wam np program Valentine C@rds.Program posiada sporo gotowych kartek do których możemy dodać własny tekst lub zdjęcie. Taką kartę możemy wysłać na profil Facebook, Twittera lub bardziej klasycznie mailem.

Cena 1,59 Euro – http://itunes.apple.com/pl/app/valentine-c-rds/id351144080?mt=8

Spotkanie zaczynamy oczywiście od romantycznej kolacji którą przygotować możemy z programem Valentine’s Day Recipes. W aplikacji znajdziemy ponad 140 przepisów na dania oraz napoje które spowodują, że zamiast senności po kolacji w Nas wstąpią nowe siły witalne, a wieczór będzie trwał tak długo jak zapragniemy. Choć może ciężko w to uwierzyć, nawet pizza może być daniem dla zakochanych. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i przyjemnie się z niej korzysta.
Cena 1,59 Euro – http://itunes.apple.com/pl/app/valentines-day-recipes/id349094513?mt=8

Niby w niedzielę, nie będzie obrad komisji śledczej, ale zawsze jakaś nieodpowiednia transmisja w radiu lub telewizji może nam popsuć romantyczny nastrój. Aby temu zapobiec można naszego iPhone’a wyposażyć np. w program Valentine Radio. Dzięki niemu będziemy mogli wybrać spośród tysięcy internetowych stacji radiowych tylko takie, które gwarantują nam romantyczny nastrój w czasie naszego wieczoru. Jeśli już znajdziemy stację dostatecznie romantyczną to możemy podłączyć naszego iPhone’a lub iPoda touch do domowego systemy audio.
Cena darmowy – http://itunes.apple.com/pl/app/valentine-radio/id302007784?mt=8

Jeśli jesteśmy już posileni miłością i kolacją, warto się hmm zabawić. Możemy zacząć od niewinnej gry miłosnej w której pomoże nam program iLoveGame. Po zainstalowaniu tego programu nasz iPhone lub iPod touch zmieni się w maszynę losującą zadania, które musimy wykonać. Losowanie inicjujemy poprzez potrząśnięcie naszym urządzeniem. Na jakie wyzwania możemy natrafić? Spokojnie wszystkie są miłe. Dość wspomnieć „Pocałuj partnera w usta przez 30 sekund”, „Dotykaj szyi przez 15 sekund” i tym podobne.
Cena 0,79 Euro – http://itunes.apple.com/pl/app/ilovegame/id301344482?mt=8

Po takiej zabawie może przyjść ochota na Kamasutrę, tego typu programów jednak Apple nie umieściło w Walentynkowej kategorii. Jestem jednak pewien, że sami wybierzecie coś odpowiedniego.

3

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Marucinsrobmarmichasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
michasz
Gość
michasz

hehe, ostatnie zdanie mnie rozwaliło :D

robmar
Gość
robmar

Pominąłeś Valentines Farts – przynajmniej ikonę trzeba zobaczyć ;-)

Marucins
Gość
Marucins

Komercyjny kicz ;)