iMagazine

Test MacBooka Pro z procesorem Core i7?

07/02/2010, 01:00 · · · 8

Jeśli testujemy w naszej redakcji komputery to używamy do tego programu Geekbench, jest multi platformowy i pokazuje wyniki w przejrzystej i wygodnej formie. Dodatkowo łatwo wyniki można opublikować w internecie.  Wspominam o tym gdyż właśnie wyniki z tego programu leżą u podstaw tego wpisu. Na stronach serwisu możemy zobaczyć rezultat testu komputera MacBook Pro oznaczonego jako 6,1 z procesorem Intel Core i7. Dla przypomnienia obecnie dostępne  MacBooki Pro oznaczone są jako 5,X i nie mają na pokładzie procesorów Core i7.

Komputer z testu osiągnął doskonały wynik 5260, najszybszy obecnie dostępny MacBook Pro osiąga jedynie 4213. To nie pierwsza plotka o notebookach Apple z nowymi procesorami Intela, ale na pewno najbardziej wiarygodna. Nie jestem w tym przypadku żadnym ekspertem, ale chyba ciężko by było oszukać serwis Geekbench i przesłać do niego nieprawdziwe informacje o komputerze i jego wynikach. Choć oczywiście mogę się mylić.
Z drugiej strony to raczej pewne, że kolejna generacja MacBooków będzie miała właśnie procesory Core i5 i Core i7, które aktualnie są instalowane przez Apple w iMac’ach.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Patryk napisał(a):

Skąd w wynikach na geekbench.ca bierze się np. Mac Mini z procesorem i7? Jakaś własnoręczna przeróbka? Płyta główna nie będzie stwarzała problemów?

ephp.pl napisał(a):

po problemach z iMacami z tymi prockami apple na pewno zastanowi się jeszcze nad wprowadzeniem ich do macbookow.

Marucins napisał(a):

hackintosh ;)

EIB napisał(a):

No dobra, ale czy to i7 przypadkiem nie jest quad-core?
Czy w zwiazku z tym nie powinno być cores – 4?

Mehrunes napisał(a):

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43560 Jak widac, niekoniecznie :)

Marucins napisał(a):

Nic podobnego **EIB** Cores: 2 Threads: 4
To że Core i7 nie znaczy że już mają być 4 jądra to jest mobilny dwurdzeniowiec w procesie 32 nm z rodziny Core i7 i tyle.

Marucins napisał(a):

add
Dla jasności. Wszystkie z Core i7 6xx to 2 rdzeniowe procki.

Edi napisał(a):

Szczególnie, że jest tylko jeden.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK