iMagazine

Nowość – Aperture 3!

09/02/2010, 15:26 · · · 4

Apple wprowadza dziś do sprzedaży trzecią już wersję doskonałego programu do obróbki i zarządzania zdjciami Aperture 3. Nowa wersja reklamowana jest hasłem

Profesjonalne możliwości. Prostota iPhoto.

Nowa wersja programu przynosi ponad 200 nowych funkcji, wśród nich warto wymienić rozpoznawanie twarzy, geotagowanie i pędzle.

W iPhoto 09 możliwe jest katalogowanie zdjęć w oparciu rozpoznawanie twarzy oraz przypisanie do miejsca w którym zostało zrobione. Teraz także Aperture zyskuje tą samą funkcjonalność.

Kolejną dużą nowością jest narzędzie Pędzle (Brushes), które pozwoli na bardziej zaawansowaną edycję zdjęć. Aperture 3 zawiera 15 pre-definiowanych typów tego narzędzia, które pozwolą na szybkie i bardzo proste uzyskanie takich efektów Dodge, Burn, Polarize and Blur.

Nowa wersja Aperture 3 pozwala na zapisywanie często używanego zestawu korekt jako szablony. Dzięki czemu możemy je w przyszłości bardzo szybko nakładać na zdjęcia. Program posiada jednocześnie wbudowane wiele gotowych ustawień dla popularnych efektów. Tak zapisane nasze własne lub zmodyfikowane fabryczne ustawienia możemy łatwo eksportować i przesyłać innym użytkownikom.

Aperture 3 umożliwia także łatwe pokazywanie naszych prac poprzez proste tworzenie pokazów slajdów, które mogę łączyć w sobie zdjęcia, tekst, muzykę oraz filmy w HD. W czasie tworzenia można korzystać z gotowych szablonów bądź tworzyć pokazy wg włąsnego pomysłu. Zdjęcia można eksportować bezpośrednio do iPoda touch lub iPhone’a oraz zapisać w serwisach Facebook i Flickr.

Wersja demonstracyjna programu będzie do pobrania jeszcze dziś na stronie http://www.apple.com/aperture. Amerykańskie ceny produktu wyglądają następująco 199$ za pełną wersję i 99$ za aktualizację. Produkt dostępny jest w USA od dziś.

Jak tylko poznamy polskie ceny produktu podamy je Wam do wiadomości.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

aNDRZEJ napisał(a):

I nie polsko języczny… znów nasz kraj stał się krajem trzeciego świata.

Robert napisał(a):

dokładnie żal wielki:-( nadal czekam aż się pojawi w wersji polskojęzycznej.

massmix napisał(a):

No tak wersja polska jest konieczna! :)))))

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK