iMagazine

Aluminiowy pilot Apple

10/02/2010, 11:54 · · · 10

Jedną z najrzadziej spotykanych nowości po październikowej prezentacji Apple jest aluminiowy pilot zdalnego sterowania. Zastąpił on obecnego już dłuższy czas starszego plastikowego brata. Model plastikowy był spotykany dość powszechnie. Był dodawany do komputerów iMac a przez pewien czas też do MacBooków. Zawsze też można go było znaleźć w Apple TV.
Nowa aluminiowa wersja jest zdecydowanie rzadszym okazem, gdyż w standardzie nie jest dodawana do żadnego z komputerów. Niestety też kupując Apple TV dostaniem starą białą wersję pilota. Jedyna droga aby stać się posiadaczem nowej aluminiowej wersji to kupno go w cenie 89 zł.
Nowa wersja ma dokładnie taką samą funkcjonalność jak wersja biała, będziemy nią mogli obsługiwać dowolne urządzenie Apple (i nie tylko) z odbiornikiem podczerwieni. Różnice dotyczą jedynie wyglądu. Nowa wersja ma inaczej rozłożone przyciski, inną wielkość i zbudowana jest z aluminium, a nie plastiku. Wersja aluminiowa jest wyższa i przez to zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze. Plastikowy poprzednik bardzo kiepsko leżał w ręku i był mało ergonomiczny, jak widać wielkość ma jednak znaczenie i dłuższa wersja jest zdecydowanie poręczniejsza. Jest też zdecydowanie ładniejsza, aluminiowa obudowa unibody i czarne przyciski doskonale harmonizują z np nowym MacBookiem czy też iMac’iem.
Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

AJA napisał(a):

ok może to głupie pytanie ale – cały sprzęt elektroniczny potrzebuje energii, baterie wymienia się nawet w pilotach-kluczykach do samochodów. oglądałem z bliska ten pilot i przyznam szczerze, że nie zauważyłem klapki baterii ani innej szufladki. zatem moje pytanie jak to perpetum mobile działa jak się toto ładuje czy też wymienia bterie?

max napisał(a):

Od spodu jest kółeczko odkręcane pod którym znajduje się okrągła bateria jak od zegarka.

Roberto napisał(a):

AJA – z tyły jest, a tego pewnie nie widać w opakowaniu (bo tam są jakieś papiery z tyłu)

Drogi Norbercie – mały błąd się wkradł, ponieważ funkcjonalność nie jest taka sama :)
Nowy ma dodatkowy przycisk (w środku kółeczka, Select) przecież. Aktualnie działa to tak samo jak Play/Pause, jednak nim nie jest i może jakiś soft znajdzie dla niego zastosowanie ;)

AJA napisał(a):

widoczenie podczas swoich oględzin pilota musiałem pominąć tą okrągłą klapkę, dzieki za odpowiedź.

Norbert Cała napisał(a):

Roberto: A więc widzisz obecnie jest funkcjonalność taka sama. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.

Marucins napisał(a):

89 zł – Różnice dotyczą jedynie wyglądu.

Super! Po co przepłacać!

Norbert Cała napisał(a):

Marucins: Bo zdecydowanie lepiej się go trzyma w ręku i obsługuje

martig napisał(a):

Właśnie otworzyłem swojego. Zdecydowanie lepiej leży w dłoni. Polecam pobrać XBMC a wtedy dopiero pozna się jego cały urok.

mandzej napisał(a):

maartig: To dokładnie tak jak z całym sprzętem Apple – dopiero przy bliższym poznaniu zyskuje na miodności – spróbujcie wytłumaczyć (bez pokazywania) windows’owcom w czym jest lepszy Wasz Mac, albo MP3kowcom dlaczego wolicie iPoda… tudzież Nokiowcom – że iPhone jest nie do przebicia… Przecież wszyscy wiemy że parametry nie powalają na kolana (cena jednak powala na kolana) a jednak kochamy i kupujemy produkty Apple. Pozdrawiam ps nie mam ale już zamówiłem na imieniny aluminiowego pilota :-)

Marucins napisał(a):

Spoglądając na niego, jest większy, bez nowych furkacji – zajmuje tylko więcej miejsca. Ale skoro ma lepiej leżeć w dłoni ;) Jasne

Wystarczy graciarni w salonie TV, VCR, DVD

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK