iMagazine

iMac jest ognioodporny

15/02/2010, 21:21 · · · 7


Pewien szwedzki użytkownik iMaca, Anders Norman przeżył dość traumatyczną sytuację jaką był pożar jego domu. Większość rzeczy które miał spłonęła. W pokoju znajdował się także komputer iMac. Został on okopcony i podany działaniu wysokiej temperatury, stopiła ona min klawiaturę. Podczas przeglądania zniszczeń feralny właściciel postanowił sprawdzić czy komputer działa, jego zdziwienie było wielkie gdy po naciśnięciu nadtopionego przycisku start, komputer normalnie się uruchomił.
Jakby nie patrzeć iMac zbudowany z aluminium i szkła jest odporny na wysokie temperatury.
Teraz Steve Jobs wraz z Jonathanem Ive powinni zaprojektować pełno aluminiową klawiaturę, nowa Magic Mouse przecież wygląda na odporną na czynniki zewnętrzne.
Więcej zdjęć na http://feber.se.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Jakub Żukowski napisał(a):

Szkoda, że nie ma zdjęć uruchomionego sprzętu :)

Madstuff napisał(a):

Może jest ognio odporny, ale na pewno nie kurzo-odporny. Miałem wymienianą matryce w 24″ iMacu 2 razy z powodu zbierania się kurzu. po 5 miesiącach od ostatniej wymiany problem się powtarza.
To jakaś masakra. Gwarancja na wymienioną matryce to tylko 90 dni wg. Cortlandu.

DT napisał(a):

@Jakub Żukowski – są, kliknij na podany link. Komp działa (!)

andig napisał(a):

Ciekawe, czy laptopy też są tak odporne :D.

Piotr Chyliński napisał(a):

Ad Andig: Dostarcz laptopa, to sprawdzimy. Czego się nie robi dla czytelników ;)

andig napisał(a):

@Piotr Chyliński:
Eee… chyba odmówię xD, no chyba, że zagwarantujecie nowego w zamian ;).

A tak na poważnie, to dobrze wiedzieć o czymś takim. Mimo, że nikt nie planuje spalenia sobie urządzenia od tak, to dla tych, dla których dane są cenniejsze niż złoto, może być to przydatna i uspakajając informacja :). No chyba, że dane się nie przechowały xD. No dobra, popadam w skrajności, ale przynajmniej przed kumplami można poszpanować, że ich kompy nie mają szans, a dla naszego to „mały pikuś” ;).

Robert napisał(a):

He całkiem całkiem:) ja w pracy mam 2 iMaci i nic się nie dzieje działają praktycznie 24 na dobę nie rozumiem was z tym pyłem może w Stolarni masz Komputer lub w tartaku :) oczywiście bez urazy