iMagazine

Będzie oficjalna biografia Steva Jobsa

16/02/2010, 16:54 · · · 1

The New York Times opublikował informację, że wszystko wskazuje na to, iż będzie oficjalna biografia Steva Jobsa. Dwa niezależne źródła dziennika potwierdziły, iż autorem biografii będzie Walter Isaacson, były redaktor naczelny magazynu Time.

Jedno ze źródeł NYT podaje, że Steve Jobs zdążył już zabrać Waltera Isaacsona do swojego domu z czasów dzieciństwa.

Wygląda na to, iż Steve Jobs zaczął bardziej zwracać uwagę na swój własny PR.

Wcześniejsze biografie, które nie były przez niego autoryzowane, krążą plotki iż są zakazane w Apple. Najbardziej znana z nich to „iCon Steve Jobs. Najbardziej niezwykły akt II w historii biznesu” napisana przez Jeffreya Younga i Williama L. Simona, w Polsce wydana przez wydawnictwo StudioEmka. Książka jeszcze przed swoją premierą wzbudziła gorące reakcje w Apple – zostały wycofane ze sklepów Apple dziesiątki tytułów książek wydawnictwa John Wiley & Sons. 28 kwietnia 2005 pisałem o tym jeszcze na Pestce z Jabłkiem – i nadal nie rozumiem dlaczego. Wg mnie nie ma w niej nic takiego, co by aż tak negatywnie wpływało na wizerunek Steva Jobsa, poza ogólnie znanymi faktami. Tym bardziej z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę, aby móc porównać ja z „iCon’ą”.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

andig napisał(a):

Całkiem fajnie, oby jednak nie przekłamywała rzeczywistości, albo nie była jedną wielką nie domówką, bo Steva Jobsa ośmieszy się po całości autoryzując tą książkę, co z kolei przełoży się bezpośrednio na samo Apple i jego wizerunek, czyli inaczej „pisząc” będę musiał obal wśród znajomych głupoty i stereotypy i tłumaczyć się, czemu jestem normalny podziwiając założyciela firmy i samą firmę Apple…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK