iMagazine

Prezentacja Windows Mobile 7 – brak multitaskingu oraz flasha

16/02/2010, 16:12 · · · 6

Wczoraj Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft, zaprezentował na targach Mobile World Congress 2010 najnowszą wersję systemu dla urządzeń przenośnych – Windows Mobile 7.

Nowy system wizualnie to prawdziwa rewolucja względem poprzedników – nowa koncepcja dynamicznego menu. Każdy telefon będzie od tego momentu też odtwarzaczem Zune oraz wprowadzenie platformy Xbox Live – wszystko to pokazuje, że Microsoft bardzo stara się za wszelką cenę stworzyć konkurencję iPhonowi.

Film pokazujący działanie Win Mobile 7 niestety nie pozostawia złudzeń – podobnie jak wersja stacjonarna systemu z Redmond, wersja mobilna będzie potrzebowała na prawdę mocnych urządzeń. Telefon, na którym odbywa się prezentacja mocno się zacina… Zobaczcie na filmie.

Ciekawostką jest też to, iż wszyscy spodziewali się, że co jak co, ale „na pewno” będzie w nowym systemie wsparcie dla technologii Flash oraz multitaskingu. Niestety tak nie jest. Okazuje się, że Microsoft doszedł najwyraźniej do podobnych wniosków co Apple i stwierdził, iż obie te funkcje nie są aż tak niezbędne i pożerają zbyt dużo baterii.

Co sądzicie o nowym Windows Mobile 7? Zupełnie abstrahując od tego, że jest to Windows – podoba się Wam interfejs? Mi niezbyt, ale to kwestia gustu. Jedno jest pewne – interfejs jest przynajmniej oryginalny, a nie kolejny wzorowany na iphonowym. Jak uważacie?


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

dmilith napisał(a):

Beznadzieja! Nie jestem posiadaczem ani iPhone’a ani innego „smartfona”.. ale jak porównam to jak to działa/ wygląda w iPhonie a jak wygląda to dziadostwo co pokazali… to nie mam żadnej wątpliwości.. Aż mi się przypomniały czasy odpalania Windowsa 98 na moim 486 i te zaaaa AA aa AA cinki ;}

Ven napisał(a):

Ten „artykuł” to jakaś bzdura, ale nie ma się co dziwić na takim portalu. Gdzie mówili, że nie będzie flasha czy multitaskingu? I czy Atom dla wersji stacjonarnej to takie wielkie wymagania, bo przecież śmiga?

mantis30 napisał(a):

O braku flasha i multitaskingu pieje pół internetu, tak trudno znaleźć tę informację?
http://digitizor.com/2010/02/16/windows-phone-7-series-no-flash-no-multitasking/
http://www.electronista.com/articles/10/02/15/wp7.has.improved.ui.but.notable.drawbacks/
http://www.slashgear.com/windows-phone-7-details-leak-no-multitasking-ui-lock-down-zunexbox-integration-0673062/
Może zamiast zaglądać na dyskredytowany portal warto „udzielać” się w innym miejscu?

tito napisał(a):

Mnie co innego zastanowiło z całej tej konferencji. Czyżby specjalistą od wizerunku w Microsoft został nie jaki Stev Jobs :))

andig napisał(a):

Co do multitaskingu i flash’a – no proszę, to jestem teraz zaskoczony. M$ podszedł pierwszy raz do sprawy pod względem wygody obsługi, a nie ilości funkcji, to zaskakuje i jednocześnie potwierdza, jak dobrą strategie ma Apple. Ciekawe co teraz powiedzą zwolennicy tych technologii ?? Z innej jednak strony posunięcie M$ jest rozsądne i oczywiste. Skoro mają własną technologię zastępującą flash’a, to aż się prosi ją wprowadzić. Jeśli jest ona dobra, to i Apple z niej skorzysta, a w tedy flash wymrze w błyskawicznym tempie. Robi się coraz ciekawiej :D…

Co do samego wyglądu – na pierwszy rzut oka – nie podoba mi się, wygląda zupełnie jak bardziej skomplikowany Zune, ale cieszy mnie to, że M$ myśli i kombinuje, szuka nowych rozwiązań !!! Myślę, że to szalenie ważne, bo z biegiem czasu może przynieść świetne rezultaty. Oznacza to również, że M$ stawia wszystko na jedną kartę i w sumie mu się nie dziwie…

Podsumowując, wygląd mnie nie powalił, ale jak to w życiu bywa – co innego na ekranie, co innego w ręku. Ciekawe, jak ze stabilnością. Jeśli to poprawili, to na pewno odniesie sukces i zacznie powolutku gonić i deptać pięty innym. Chyba powoli muszę niszczyć/zmieniać swój stereotyp M$, bo widzę, że powoli wchodzą na dobrą drogę, nie wiem tylko, czy się cieszyć, czy martwić :P.

bialyikar napisał(a):

Nie wiem jak z obsługą, bo tego za bardzo nie da się stwierdzić po filmie, ale wygląd jest lekko mówiąc katastrofalny! :/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK