Mastodon

Moje Jabłuszko na iPadzie

Norbert Cała
norbertcala
3
Dodane: 14 lat temu

Przeglądarka Safari na iPadzie identyfikuje się inaczej niż mobilna wersja którą mamy w iPhonie i iPodzie touch. Dzięki temu nawet przygotowane pod te urządzenia strony otwierają się tak samo jak na zwykłych komputerach. Może być to wadą gdyż taka strona dłużej będzie się ładowała, może być tez zaletą bowiem na iPadzie strony WWW, wyglądają zupełnie tak samo jak na komputerze. Możecie to zobaczyć za załączonych zrzutach ekranu. Co więcej pobrany plik PDF z archiwalnym numerem naszego magazynu otwiera się w idealny sposób, a rozdzielczość i układ strony pliku PDF z naszym magazynem, wydają się być stworzone do przeglądania na iPadzie.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Bardzo dobrze, że działa jak standardowa przeglądarka.
Rozdzielczość i wielkość ekranu jest zbliżona do komputerowych.
Wymuszanie trybu „wąskiego” było by marnotrawstwem i było by sprzeczne z ideą urządzenia.

A że wolniej?
Niby dla czego? Tylko część iPadów będzie używana przez modem komórkowy i to nie cały czas…

@sabatinka – na pewno będzie działał eGazety Reader, który jest obecnie dostępny dla iPhone w AppStore, dzięki któremu można czytać praktycznie każdą wydawaną w Polsce gazetę i magazyn. Jednak w eGazetach nie są one przystosowane w sposób szczególny do iPada/iPhona, są to po prostu elektroniczne wersje wersji papierowych z takim samym wyglądem i układem.

Zobaczymy jak iPad przyjmie się w Polsce i kiedy to będzie – na razie nie ma precyzyjnej informacji na ten temat.

Jaskółką jest niewątpliwie fakt, że na drugi dzień po premierze strona tytułowa wydania PAPIEROWEGO gazety Polska The Times była przerobiona na iPada – także wydawcy na pewno obserwują sytuację. Na razie nie ma iPada dostępnego jeszcze nigdzie na świecie także wszyscy zastanawiają się jak to będzie.