iMagazine

Moje Jabłuszko na iPadzie

17/02/2010, 10:49 · · · 4

Przeglądarka Safari na iPadzie identyfikuje się inaczej niż mobilna wersja którą mamy w iPhonie i iPodzie touch. Dzięki temu nawet przygotowane pod te urządzenia strony otwierają się tak samo jak na zwykłych komputerach. Może być to wadą gdyż taka strona dłużej będzie się ładowała, może być tez zaletą bowiem na iPadzie strony WWW, wyglądają zupełnie tak samo jak na komputerze. Możecie to zobaczyć za załączonych zrzutach ekranu. Co więcej pobrany plik PDF z archiwalnym numerem naszego magazynu otwiera się w idealny sposób, a rozdzielczość i układ strony pliku PDF z naszym magazynem, wydają się być stworzone do przeglądania na iPadzie.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Faqt napisał(a):

Bardzo dobrze, że działa jak standardowa przeglądarka.
Rozdzielczość i wielkość ekranu jest zbliżona do komputerowych.
Wymuszanie trybu „wąskiego” było by marnotrawstwem i było by sprzeczne z ideą urządzenia.

A że wolniej?
Niby dla czego? Tylko część iPadów będzie używana przez modem komórkowy i to nie cały czas…

sabatinka napisał(a):

super:)
Ale czy tylko Wy szykujecie takie rozwiązanie, czy inne polskie gazety przygotowują się do wejścia w nową erę iPada?;)

Dominik Łada napisał(a):

@sabatinka – na pewno będzie działał eGazety Reader, który jest obecnie dostępny dla iPhone w AppStore, dzięki któremu można czytać praktycznie każdą wydawaną w Polsce gazetę i magazyn. Jednak w eGazetach nie są one przystosowane w sposób szczególny do iPada/iPhona, są to po prostu elektroniczne wersje wersji papierowych z takim samym wyglądem i układem.

Zobaczymy jak iPad przyjmie się w Polsce i kiedy to będzie – na razie nie ma precyzyjnej informacji na ten temat.

Jaskółką jest niewątpliwie fakt, że na drugi dzień po premierze strona tytułowa wydania PAPIEROWEGO gazety Polska The Times była przerobiona na iPada – także wydawcy na pewno obserwują sytuację. Na razie nie ma iPada dostępnego jeszcze nigdzie na świecie także wszyscy zastanawiają się jak to będzie.

Marek Wojtaszek napisał(a):

Bo tak naprawde Moje Jabluszko jako przedstawiciel prasy elektronicznej w Polsce wspolpracowalo podczas tworzenia iPada ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK