iMagazine

Finder – kopiowanie poprzez przeciągnięcie

19/02/2010, 16:55 · · · 4

Dzis bardzo krótki tip dla tych, którzy zamiast skrótów klawiaturowych używają myszki. Przeciągając myszką plik z jednego otwartego okna Findera do drugiego przenosimy go. Znika on z poprzedniego okna i pojawia się w nowym.

Wciskając i przytrzymując w trakcie przeciągania przycisk Option (Alt) plik nie zostanie przeniesiony tylko zostanie skopiowany.

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
StingKrzysztofPiotr ChylińskiFaqt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Faqt
Gość

Do czego to doszło, że takie sprawy trzeba ludziom tłumaczyć?

Oj, świat się kończy ;-)

A skróty klawiszowe przy kopiowaniu plików to co za cholerstwo?

Piotr Chyliński
Użytkownik

Dodajmy jeszcze informację, że przeciągając plik między woluminami jest od domyślnie kopiowany. Dodanie do przeciągnięcia klawisza Command spowoduje, że plik zamiast skopiowania zostanie przeniesiony.

Krzysztof
Gość

Podobnie jak wciśnięcie litery B w polu tekstowym, powoduje pojawienie się literki b, jeżeli wciśniesz B razem z Shiftem, pojawi się literka B.

Sting
Gość
Sting

Nie ma co kpić, bo nie wszyscy są takimi gurusami, co pozjadali wszystkie rozumy. Ja znałem to z altem, ale kopiowanie z cmd to nowość i bardzo fajnie że się pojawiło.