iMagazine

Finder – kopiowanie poprzez przeciągnięcie

19/02/2010, 16:55 · · · 4

Dzis bardzo krótki tip dla tych, którzy zamiast skrótów klawiaturowych używają myszki. Przeciągając myszką plik z jednego otwartego okna Findera do drugiego przenosimy go. Znika on z poprzedniego okna i pojawia się w nowym.

Wciskając i przytrzymując w trakcie przeciągania przycisk Option (Alt) plik nie zostanie przeniesiony tylko zostanie skopiowany.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Faqt napisał(a):

Do czego to doszło, że takie sprawy trzeba ludziom tłumaczyć?

Oj, świat się kończy ;-)

A skróty klawiszowe przy kopiowaniu plików to co za cholerstwo?

Piotr Chyliński napisał(a):

Dodajmy jeszcze informację, że przeciągając plik między woluminami jest od domyślnie kopiowany. Dodanie do przeciągnięcia klawisza Command spowoduje, że plik zamiast skopiowania zostanie przeniesiony.

Krzysztof napisał(a):

Podobnie jak wciśnięcie litery B w polu tekstowym, powoduje pojawienie się literki b, jeżeli wciśniesz B razem z Shiftem, pojawi się literka B.

Sting napisał(a):

Nie ma co kpić, bo nie wszyscy są takimi gurusami, co pozjadali wszystkie rozumy. Ja znałem to z altem, ale kopiowanie z cmd to nowość i bardzo fajnie że się pojawiło.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK