iMagazine

Aplikacja Moje Jabłuszko

22/02/2010, 09:30 · · · 1

A może by tak mieć osobną aplikację do czytania Mojego Jabłuszka?

Jest na to prosty sposób. Taka funkcja nazywa się SSB (site specific browser). Jest to idealne rozwiązanie np. w sieciach zamkniętych, albo jak chcemy zrobić komuś prezentację nie dając pełnego dostępu do internetu.

Aby mieć własną aplikację Mojego Jabłuszka potrzebujemy po pierwsze przeglądarki Firefox (wielu z Was z niej zapewne korzysta, jeśli nie, to możną ją ściągnąć z tego linka).

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie w Firefoxie darmowego dodatku Prism, który umożliwia w bardzo prosty sposób tworzenie SSB.

Jak już mamy wszystko zainstalowane wchodzimy przez przeglądarkę Firefox na stronę Mojego Jabłuszka – www.mojejabluszko.pl

Gdy się załaduje w menu Narzędzia wciskamy „Convert Website to Aplication…„.

Pojawia się nam wtedy okno, w którym ustalamy parametry naszego programu – czy chcemy aby miał pasek nawigacyjny, czy chcemy aby pojawiały się informacje o statusie i postępie itd. Warto poeksperymentować z takimi ustawieniami, jakie najbardziej przypadną nam do gustu.

Mamy program gotowy. Moje Jabłuszko dzięki tym paru prostym zabiegom ma na Twoim komputerze osobną aplikację. Ostatnią kwestią jest ikona programu. Prism domyślnie przypisuje jako ikonę favikonę ze strony www. Nie trzeba się długo zastanawiać, że jest ona raczej słabej jakości. Możecie w jej miejsce wybrać dowolny plik PNG lub wykorzystać np poniższy:

Zapisz obraz klikając na nim prawym przyciskiem myszy.

Aby dodać go jako ikonę do gotowej już aplikacji Moje Jabłuszko, musimy wejść w informacje o pliku. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na nasza aplikację i wyberamy „Informacje”.

Aby zmienić ikonę, przeciągamy plik z grafiką w miejsce zaznaczone owalem i strzałką i upuszczamy. Gotowe.

Miłego korzystania z aplikacji magazynu Moje Jabłuszko.

P.S.

Chyba nie muszę ukrywać, że powyższą procedurę można zastosować do dowolnej strony www.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Mario napisał(a):

Zerknijcie na Fluid browser (http://fluidapp.com/) robi więcej i z automatu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK