iMagazine

Zarządzenie wieloma bibliotekami w iPhoto i iTunes

23/02/2010, 08:54 · · · 5

Używając w szczególności iPhoto wielu z Was zapewne spotkało się z potrzebą posiadania kilku bibliotek ze zdjęciami – np. jedną ze zdjęciami prywatnymi, drugą ze służbowymi, kolejną z ze zdjęciami z imprezy gdzie niekoniecznie chcielibyśmy aby od razu wszyscy mieli do nich dostęp.

Podobnie może być z biblioteką iTunes – możemy chcieć mieć w jednej swoje ulubione piosenki w innej te rzadziej słuchane.

Podstawowym jednak, w moim przekonaniu, argumentem do tego aby mieć osobne biblioteki, jest szybkość działania naszego komputera. Mając mniejsze biblioteki mamy większe szanse na to, iż nasz komputer nie będzie się przycinał.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że aby mieć osobne biblioteki potrzebujemy mieć osobne konta użytkownika. Nic bardziej mylnego, choć nie wiadomo dlaczego Apple tej funkcji nie promuje.

Zarówno w przypadku iPhoto, jak i w przypadku iTunes możemy zarządzać naszymi bibliotekami trzymając wciśnięty w trakcie uruchamiania aplikacji przycisk Option (Alt).

Pojawią się wtedy nam następujące okcja:

Będziemy mogli stworzyć osobne biblioteki oraz wybierać do uruchamiania te, które nas interesują. Proste.

5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndrzejDominik Ładamichałaepictureseazyone Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eazyone
Gość
eazyone

Ok, a co zrobić aby mieć jedną bibliotekę iTunes dla wielu użytkowników? Oczywiście żeby działała przy korzystaniu ze Switch User. Byłoby super żeby wyglądało to tak: Loguję się na konto uruchamiam itunes przełączam się na drugie konto, uruchamiam itunes i włączam muzykę. Standardowo jest to niemożliwe. Komunikat o tym, że biblioteka jest używana przez innego użytkownika. Może ktoś zna jakieś rozwiązanie?

aepictures
Gość

Można dodać, że podobny myk z iTunes działa również na Windows, lecz z wciśniętym shiftem

michał
Gość
michał

A jak kwestia wielu bibliotek iTunes ma się do iPhone’a i synchronizacji z nim?

Andrzej
Gość
Andrzej

Może ktoś wie jak (najprościej )!!w iPhoto przenieść wydarzenie
z jednej biblioteki do drugiej .

Pozdrawiam i z góry dzięki.