iMagazine

Zarządzenie wieloma bibliotekami w iPhoto i iTunes

23/02/2010, 08:54 · · · 5

Używając w szczególności iPhoto wielu z Was zapewne spotkało się z potrzebą posiadania kilku bibliotek ze zdjęciami – np. jedną ze zdjęciami prywatnymi, drugą ze służbowymi, kolejną z ze zdjęciami z imprezy gdzie niekoniecznie chcielibyśmy aby od razu wszyscy mieli do nich dostęp.

Podobnie może być z biblioteką iTunes – możemy chcieć mieć w jednej swoje ulubione piosenki w innej te rzadziej słuchane.

Podstawowym jednak, w moim przekonaniu, argumentem do tego aby mieć osobne biblioteki, jest szybkość działania naszego komputera. Mając mniejsze biblioteki mamy większe szanse na to, iż nasz komputer nie będzie się przycinał.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że aby mieć osobne biblioteki potrzebujemy mieć osobne konta użytkownika. Nic bardziej mylnego, choć nie wiadomo dlaczego Apple tej funkcji nie promuje.

Zarówno w przypadku iPhoto, jak i w przypadku iTunes możemy zarządzać naszymi bibliotekami trzymając wciśnięty w trakcie uruchamiania aplikacji przycisk Option (Alt).

Pojawią się wtedy nam następujące okcja:

Będziemy mogli stworzyć osobne biblioteki oraz wybierać do uruchamiania te, które nas interesują. Proste.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

eazyone napisał(a):

Ok, a co zrobić aby mieć jedną bibliotekę iTunes dla wielu użytkowników? Oczywiście żeby działała przy korzystaniu ze Switch User. Byłoby super żeby wyglądało to tak: Loguję się na konto uruchamiam itunes przełączam się na drugie konto, uruchamiam itunes i włączam muzykę. Standardowo jest to niemożliwe. Komunikat o tym, że biblioteka jest używana przez innego użytkownika. Może ktoś zna jakieś rozwiązanie?

aepictures napisał(a):

Można dodać, że podobny myk z iTunes działa również na Windows, lecz z wciśniętym shiftem

michał napisał(a):

A jak kwestia wielu bibliotek iTunes ma się do iPhone’a i synchronizacji z nim?

Dominik Łada napisał(a):

@michał – dobre pytanie, nie sprawdzałem tego i niestety w tym momencie nie mam jak. Jeśli jest ktoś, kto to zrobił, bardzo proszę o informację co się wtedy dzieje.

Andrzej napisał(a):

Może ktoś wie jak (najprościej )!!w iPhoto przenieść wydarzenie
z jednej biblioteki do drugiej .

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK