iMagazine

Aktualizacja Aperture 3.0.1

24/02/2010, 23:11 · · · 2

Apple opublikowało aktualizację dla swojego najnowszego dziecka – Aperture 3. Aktualizacja ma numer 3.0.1 i ma ok 29MB. Oczywiście dostępna jest poprzez systemowe „Uaktualnienia” oraz bezpośrednio ze strony Apple.

Rekomendowana jest dla wszystkich użytkowników, a lista poprawek jest dosyć spora – mamy nadzieję, że poprawia wszystkie bolączki „wieku dziecięcego”. Wg Apple aktualizacja poprawia m.in:

  • aktualizacje bibliotek z poprzedniej wersji Aperture
  • import bibliotek z iPhoto
  • import bezpośrednio z aparatu
  • obciążenie pamięci podczas pracy nas retuszem zdjęć (* to jest najciekawsze wg mnie jak będzie w praktyce)
  • proces rozpoznawania twarzy
  • wydruk stron zawierających wiele zdjęć
  • wydruk zdjęć z marginesami i metadanymi
  • edycję zdjęć w zewnętrznym programie
  • i inne…

Oczywiście prosimy o Wasze opinie i informacje o tym czy mieliście problemy po aktualizacji i czy naprawione zostały zauważone przez Was błędy.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

No powiem szczerze, że chyba na to czekałem – Ap3 zdecydowanie szybciej się uruchamia i szybciej reaguje na to co robie ze zdjęciem. Nie zaobserwowałem piłki plażowej jak zmieniam ustawienia zdjęcia i nie wiesza to programu. Jak patrze na iStat Pro i wykresy obciążenia procesorów, to są one zdecydowanie niższe niż były, choć nadal dochodzą do 100%, ale są to „piki” a nie „blok”. To tak na szybko po 15 minutach zabawy z 3.0.1.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK