iMagazine

Aktualizacje: iPhone SDK 3.2 beta 3 z niespodzianką

24/02/2010, 10:34 · · · 1

Razem z prezentacją iPada został zaprezentowany pakiet programistyczny iPhone SDK 3.2. Dzięki niemu developerzy nie mając jeszcze urządzenia w ręku, mogą pisać pod niego aplikacje. Wczoraj pojawiła się trzecia już wersja beta tego pakietu. Wnosi ona dużo zmian do symulatora iPada.
Dogłębna jej analiza przynosi bardzo ciekawe odkrycia z których można wysnuć wniosek, że rawdopodobnie kolejne wersje iPhone’a lub iPada będą posiadały kamerę do wideo rozmów. Świadczy o tym fragment interfejsu z przyciskami do przyjmowania lub odrzucania rozmowy z obrazem. To prawie definitywnie potwierdza, że taka kamera będzie. Nikt nie zadawałby sobie trudu, żeby dodawać do systemu funkcjonalność która ma zostać później nie wykorzystana.
Dodatkowo analiza kodu wskazuje, że nowe iPhony będą posiadały aparat z lampą błyskową i zoomem.

1

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin Krzyżanowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin Krzyżanowski
Gość

Moim zdaniem to świadczy tylko tyle że będą w końcu zewnętrzne kamery które mogą mieć lampę. Apple zapowiadało te zewnętrzne urządzenia przy premierze iPhone OS 3.0 ale dotychczas nie jest tego zbyt wiele, może zbliża się rewolucja w tym obszarze. Nie wydaje mi się żeby tego typu zmiany w API jednoznacznie oznaczały zmiany w samym produkcie Apple.