iMagazine

Przywracanie sesji w Safari

03/03/2010, 09:00 · · · 5

Wiele razy zdarzało mi się powiesić Safari. Nie to, że jestem złośliwy, ale jakoś najczęściej zdarzało mi się to, jak kojarzę, podczas oglądania stron zrobionych we Flashu.

Ponieważ zazwyczaj mam otwartych wiele okien i wiele kart jednocześnie, powieszenie Safari powoduje, że mam potem dużo roboty z odnalezieniem tego co miałem otwarte.

Okazuje się, że jest prosta metoda, znana wszystkim użytkownikom Firefoxa polegająca na odtworzeniu ostatniej sesji. Niestety nie ma tej opcji uruchomionej domyślnie, jak to jest w Firefoxie, ale możemy ją ręcznie uruchomić z menu Historia->Otwórz wszystkie okna z ostatniej sesjiDominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

dr_bonzo napisał(a):

Dobrze wiedzieć, ale kiepskie rozwiązanie – wolę to operowe: opera padła, uruchamiasz, pyta się czy odtworzyć sesję (lub odtwarza automatycznie – konfigurowalne).

Michal napisał(a):

Można też użyć Glims (http://www.machangout.com/) i Safari będzie pytać czy odtworzyć sesję

Wojtek napisał(a):

Dzięki za tip na pewno się przyda. Choć powinno być to możliwe z głównej belki programu. Ta funkcja jeszcze jest dostępna przez plugin Glims: http://www.machangout.com/ szczerze polecam!

Patrycjusz napisał(a):

glims ma opcje jeszcze jedna bardzo fajną ; japko + z = ostatnia zamknieta zakladka :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK