iMagazine

Przywracanie sesji w Safari

03/03/2010, 09:00 · · · 5

Wiele razy zdarzało mi się powiesić Safari. Nie to, że jestem złośliwy, ale jakoś najczęściej zdarzało mi się to, jak kojarzę, podczas oglądania stron zrobionych we Flashu.

Ponieważ zazwyczaj mam otwartych wiele okien i wiele kart jednocześnie, powieszenie Safari powoduje, że mam potem dużo roboty z odnalezieniem tego co miałem otwarte.

Okazuje się, że jest prosta metoda, znana wszystkim użytkownikom Firefoxa polegająca na odtworzeniu ostatniej sesji. Niestety nie ma tej opcji uruchomionej domyślnie, jak to jest w Firefoxie, ale możemy ją ręcznie uruchomić z menu Historia->Otwórz wszystkie okna z ostatniej sesji


5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PatrycjuszWojtekMichaldr_bonzo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dr_bonzo
Gość
dr_bonzo

Dobrze wiedzieć, ale kiepskie rozwiązanie – wolę to operowe: opera padła, uruchamiasz, pyta się czy odtworzyć sesję (lub odtwarza automatycznie – konfigurowalne).

Michal
Gość
Michal

Można też użyć Glims (http://www.machangout.com/) i Safari będzie pytać czy odtworzyć sesję

Wojtek
Gość
Wojtek

Dzięki za tip na pewno się przyda. Choć powinno być to możliwe z głównej belki programu. Ta funkcja jeszcze jest dostępna przez plugin Glims: http://www.machangout.com/ szczerze polecam!

Patrycjusz
Gość

glims ma opcje jeszcze jedna bardzo fajną ; japko + z = ostatnia zamknieta zakladka :)