iMagazine

Steve Jobs na 136 pozycji listy najbogatszych ludzi świata wg Forbes

11/03/2010, 09:57 · · · 1

W najnowszym rankingu najbogatszych ludzi świata, opracowanym przez magazynu Forbes, Steve Jobs znalazł się na 136 pozycji z majątkiem oszacowanym na poziomie 5,5 mld USD. Jest to niezły skok względem zeszłego roku, kiedy to Jobs miał 178 pozycję z majątkiem oszacowanym na 3,4 mld USD.

I nadal zarabia tylko 1 USD. Jak on to robi? ;-)

Dla porządku dodam, że mamy w rankingu też „naszych” reprezentantów – Jan Kulczyk uplasował się na 463 pozycji z majątkiem 2,1 mld USD, a Zygmunt Solorz-Żak na 488 pozycji z majątkiem 2 mld USD.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Linuz napisał(a):

Jak to zrobił zarabiając $1 w Apple?
Bardzo prosto, pensji nie dostaje ale jest coś takiego jak dywidenda, jako jeden z głównych udziałowców dostaje sporo tego, może też sprzedać część akcji. Pracownicy Apple mogą je tanio kupować, a sami wiecie jak ich wartość szybko rośnie. No i jeszcze pozostaje Pixar, którego Jobs jest największym jednoosobowym udziałowcem;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK