iMagazine

Gdzie jest iPad Camera Connection Kit?

12/03/2010, 16:53 · · · 10

W trakcie prezentacji iPada został zaprezentowany dodatek, który wg mnie jest jednym z najciekawszych oraz takich „must have”. Myślę o iPad Camera Connection Kit – czyli przejściówce umożliwiającej podłączenie aparatu cyfrowego bezpośrednio do iPada i zrzucenie z niego zdjęć. Przejściówka była pokazana w dwóch wersjach z wejściem USB i z czytnikiem kart SD. Wspominałem o tym w naszym podcascie „Nadgryzieni” o premierze iPada.

W zaktualizowanym dziś internetowym sklepie Apple Store produkt ten nie występuje, jest tylko w opisie iPada na stronie głównej przy specyfikacji.

Gdzie jest iPad Camera Connection Kit? Ktoś coś wie?


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

QDS napisał(a):

Nie ma co się przejmować :-)
Na 100% trafi do sklepu przed końcem marca.
Co ciekawe, jest już potwierdzone, że JPEG jak też i RAW jest obsługiwany, co nie było wiadomo zaraz po premierze.

Dominik Łada napisał(a):

@QDS – z tymi RAWami to nie zauważyłem. Super wiadomość, dzięki.

ephp.pl napisał(a):

może przejściówki sa po prostu w zestawie? :) – sam w to wątpie, ale było by nice :)

Dominik Łada napisał(a):

nie ma ich niestety w „zestawie”. „Zestaw” jest opisany na stronie ze specyfikacją. Ja liczyłem, że będzie chociaż dock, ale jego też nie ma….

Piotr napisał(a):

Może nieobecność tego „Kita” ma związek z pojawieniem się nowego standardu SD XC ?

Piotr napisał(a):

Może nieobecność tego „Kita” ma związek z ewolucją standardów – czyli SD XC oraz USB 3.0 ?

Dominik Łada napisał(a):

inna opcja to, że nie wyrobili się dostawcy tego diwajsu i w Apple nie ma jeszcze pełnego magazynu. na to liczę.

W sumie fajnie by się okazało jakby ten kit był tym starym kitem, który był do starych iPodów. Obecnie jak się go podłącza do iPhone to pojawia się komunikat, że urządzenie nie jest obsługiwane, a może jak będzie iPad to będzie? A może będzie w innym firmware obsługiwany, innym niż 3.1.2? Bylbym bardzo szczęśliwy jakby tak było.

QDS napisał(a):

@Dominik – iPod camera connector to piękna rzecz. Używam go z białym ipodem, raz uratował mi tyłek nawet jak karta w aparacie padła, a ja prędzej zrobiłem backup na iPoda.
Niestety działa to tylko z tym ipodem, zapomnieć należy o każdym innym modelu jak mini, nano, touch… nawet classic nie obsługuje tego. Apple zakopał to w piachu. Może to i lepiej? Dzięki temu nie zmieniam iPoda na nowy model, bo to dla mnie krok w stecz – co z tego jak mogę mieć 120GB jak nie mogę zgrać tam zdjęć z connectora?

Ten nowy zapowiadany camera connector będzie na 100% działać tylko z iPadem. Na 200% nie będzie nigdy w zestawie z ipadem. Apple zarabia kokosy na wszystkich dongielkach produkowanych przez siebie. Cieszyć się czy smucić z braku kompatybilności? Nie wiem… fakt, że jak będę posiadał iPada, to na mojego iPhone nie będę potrzebował zgrywać fotek :-)

RobertoR napisał(a):

Już się pojawił w sklepie http://store.apple.com/us/product/MC531?mco=MTczNzY0NDg.
Może zgrywać RAWy i JPEGi
Na 100% to nie jest to samo urządzenie co było do iPodów, bo tamto działało w USB 1.1 trybie. Przez to zgrywanie trwało wieczność.

Dominik Łada napisał(a):

@RobertoR – dzięki za info, na to czekałem. Ciekawe jest to, że w opisie jest napisane, że będzie można przez to podłączyć iPhone. Podejrzewam, że dzięki temu diwajsowi paru zdolnym programistom prawdopodobnie uda się w jakiś sposób zmusić iPada i iPhone do tethering skoro będzie fizyczne połączenia pomiędzy tymi dwoma urządzeniami.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK