iMagazine

Poprawianie Magic Mouse

13/03/2010, 14:14 · · · 13

Pamiętam, że od pierwszego spotkania z Magic Mouse wydawała mi się ona za płaska. Nie ma możliwości, żeby w jakiejkolwiek pozycji ręka leżała na niej wygodnie. Jeśli używacie myszki sporadycznie do klikania w Safari to może nie jest to problemem, lecz każda dłuższa praca prowadzi do znacznego zmęczenia wiszącego w powietrzu nadgarstka. Sam się o tym przekonałem w ostatnich dniach walcząc pod nieobecność kolegi, z Final Cutem.
Jest jednak bardzo prosty sposób aby naprawić ten stan rzeczy,  na stronie http://mmfixed.com możemy nabyć specjalnie ukształtowany kawałek silikonu z przyssawką umożliwiającą montaż go na naszej płaskiej myszce. Po takim zabiegu Magic Mouse staje się podobno zdecydowanie przyjaźniejszym gryzoniem. Szczegóły możecie zobaczyć na filmie.
Jak ten gadżet się spisuje się w rzeczywistości dowiecie się już za kilka dni jak dotrze on do mnie, cena z wysyłką do Polski nie wydaje się wygórowane około 38 zł.

Magic Mouse Fixed from mmfixed.com on Vimeo.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

iSeb napisał(a):

A podkładka żelowa pod nadgarstek nie wystarczy? Na przykład taka http://www.fellowes.pl/produkty/opis.php?group_id=329&pid=990&page=2&exd-markupId=1

iSeb napisał(a):

Bo to ‚coś’ wygląda fatalnie.

Robert napisał(a):

jakoś nie odczówam dyskonfortu używając tej myszy , a codziennie siedzę po kilka godzin klikając ta myszką .Na pewno jest lepsza niż poprzednia , którą jeszcze mam a do gier Logitech G 5 niezniszczalna :-)

Dominik Łada napisał(a):

mi też nie przeszkadza Magic Mouse i po tych kilku miesiącach już nie wyobrażam sobie innej, choć nie ukrywam, że totalnie wkurza mnie jej żarłoczność jeśli chodzi o baterie

iSeb napisał(a):

@Dominik Łada: Ja właśnie przymierzam się do Magic Mouse. Od początku bardzo mi się podabała, szczególnie ze względu na brak kulki i zerowe ryzyko zabrudzenia w środku. Moja Mighty Mouse jest regularnie otwierana i czyszczona w kilkumiesięcznych odstępach czasu i bywa że doprowadza mnie to do szału, bo niejednokrotnie się zdarza że scroll góra albo dół przestaje działać w najmniej odpowiednim momencie (jeżeli wogóle można jakiś moment uznać za odpowiedni). Pytałem nawet swojego znajomego, który od dnia pojawienia się MM pracuje z nią po kilka długich godzin dziennie w różnych aplikacjach (przeglądarki, maile, photoshop i inne) i stwierdził, że nie wyobraża sobie teraz wrócić do starej myszy. W ogóle to jeszcze raz włączyłem ten filmik i zauważyłem, że ten koleś jakoś dziwnie wysoko unosi dłoń nad myszką. Tak jakby niemalże stał przy biurku i nią operował i wydaje mi się że to przyklejone dziwactwo jeszcze bardziej wymusza nienaturalną pozycję. U mnie jedyny problem pojawiał się z nadgarstkiem przy wielogodzinnej pracy i to przy przeróżnych myszkach. Dlatego od kilku lat używam właśnie takiej podkładki jak w moim pierwszym komentarzu. I nawet przy 24” ekranie i rozdzielczości pełnej HD nie zdarza mi się jeździć myszką po całym biurku, co najwyżej kilka centymetrów w każdą stronę. Uff, koniec pisania, w przyszłym tygodniu idę do sklepu po Magic Mouse :)

Norbert Cała napisał(a):

iSeb: chodzi o to, że ręka nie jest podparta na myszce a jedynie dotyka jej palcami, tutaj nie pomoże żadna podkładka. Mam podobną ja Ty w domu i nie daje rady, jak dla mnie.
Dominiku: Hmm ja nie zauważyłem jakiegoś przesadnego zużycia baterii, ani w tej w domu przy iMacu, anie w pracy przy MacBooku.

iSeb napisał(a):

@Norbert Cała: No ale przecież nie trzymasz myszki z góry, to znaczy tak prawie prostopadle do powierzchni biurka. Ja mam całą rękę opartą na biurku, nadgarstek leży na podkładce a dłoń lekko sobie leży na myszce (konkretnie palce a reszta dłoni lekko uniesiona). No chyba, że robię to zupełnie inaczej niż wszyscy :)

iMan napisał(a):

By być pięknym trzeba cierpieć… Magic może i ma pewne niewygody ale… sami przyznacie, ze jest to chyba jedna z najnowoczesniejszych rozwiązań w stylu apple. Jej prostota może wydawać się wręcz prostacka ale jak iSeb wspomniał, kulka w Mighty Mouse jest okromna (aktualnie podpięta pod mojego Maca)- ja nie mam problemow z czyszczeniem i nigdy nie rozbieralem gryzonia (podczas 2 lat gorączkowej eksploatacji np. Diablo II itd…)

Nie ma rzeczy w 100% perfekcyjnej i wszyskich zadowalającej, a podkładka z felietonu? Porażka. Wolę podkładkę z miejscem na nadgarstek… Tania i opatentowana.

Robert napisał(a):

Sprawdziłem faktycznie nowa Magic Mouse zjada więcej prądu niż poprzedni model , ale co tam i tak jest fajniejsza :-) za jakiś czas wymyślą coś nowego może już nie będzie myszy ?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK