iMagazine

iPhone OS jako platforma do gier mocno rośnie

22/03/2010, 23:19 · · · 0

Firma analityczna Flurry opublikowała raport nt. rynku gier elektronicznych w USA w 2009 roku. Wg nich w 2009 roku rynek gier na platformę iPhone OS (iPhone, iPod Touch) wzrósł do 500 mln USD, ze 115 mln USD w 2008 roku. Mówimy tutaj oczywiście o liczbach z USA. Podejrzewam, że globalnie rozkład procentowy będzie podobny.

Co ciekawe tradycyjne konsole tracą na rzecz mobilnych. Dodatkowo wygląda na to, że największym wygranym jest iPhone OS. Udział Apple w całego rynku konsol wzrósł z 1 do 5%, a w przypadku tylko urządzeń przenośnych z 5 do 19%. Najwięcej straciło Sony PSP.

Źródło: Techcrunch.com


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK