iMagazine

Kindle dla iPada

22/03/2010, 17:18 · · · 4

Największa internetowa księgarnia Amazon poinformowała, że ich aplikacja do czytania książek czyli Kindle, będzie działała także na iPadzie. Będzie to specjalna wersja programu stworzona z myślą o tabletach i co jest podkreślane właśnie o iPadzie. Aplikacja ma mieć bardzo dobry interfejs dostosowany do dużych dotykowych ekranów, pozwalający w łatwy sposób zmieniać tło i czcionkę czytanych książek. Zastosowanie w nim znajdzie usługa Whispersync, czyli możliwość synchronizacji ostatnio przeczytanych stron, notatek, zakładek itp z aplikacją na innych platformach. Dzięki temu będziemy mogli czytać nasze książki na dowolnej platformie których Kindle obsługuje już całkiem sporo. Poczynając od firmowanego przez księgarnię czytnika, poprzez komputery z systemem Windows i Mac kończąc na iPhone i Blackberry.
Program ma być oczywiście darmowy, a z jego poziomu będziemy mieli dostęp do ponad 450 tysięcy książek, płatnych oczywiście.
Pozostaje pytanie jak zareaguje na to Apple i czy nie odbierze tego jako dublowania funkcjonalności iBookStore. Amazon posiadający ogromy zbiór książek i akceptację czytelników, może z łatwością wygrać z Applowym czytnikiem książek.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Dominik Łada napisał(a):

to ciekawe, faktycznie jak zareagują w Apple stawiając na iBooks. Z drugiej strony, jeśli w aplikacji jest opcja zakupu, to będą musieli się dzielić z Apple zarobkiem, a to może być atrakcyjne.

Ale i tak, co nas to obchodzi skoro póki co ani Amazon ani zapewne iBooks nie będzie oferowało polskich książek.

Ja osobiście stawiam na Stanze oraz na książki w PDFach, które będziemy mogli czytać poprzez dowolne programy typu AirSharing, DropBox itp.

ArSaghar napisał(a):

Faktycznie, ciekawa sprawa. Trochę jak strzał w stopę, choć … kto wie.
Ja korzystam z GoodReadera (na iPhonie) i pdfów z sieci, toteż nie mogę się doczekać „dużego ekranu”.

Dominik Łada napisał(a):

właśnie przyjrzałem się Kindle na iPhone i czuję pewne rozczarowanie. Po pierwsze nie ma przeglądarki książek z oferty, tylko jest przekierowanie do Safari i na strone Amazona. Taki mechanizm na pewno powoduje ominięcie działkowania się Apple, a co za tym idzie zapewne nie podoba sie w Cupertino. Z drugiej strony mi, jako użytkownikowi, to jakoś nie podoba się. Wolę mieć wszystko w jednym miejscu. Przeglądanie katalogów oferuje np Stanza i wszystko jest tak jak sobie wyobrażam, a Stanza w końcu przecież też jest Amazona.

VascoPolonia napisał(a):

Ciekawe czy dolaczony bedzie rowniez slownik, ktorego niestety nie ma w wersji na iPod’a.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK