iMagazine

Alternatywa dla iMaków

26/03/2010, 11:05 · · · 9

iSource poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży ciekawych zestawów składających się z Maca mini, monitora IIyama, mocowania do komputera oraz klawiatury i myszy.

ZESTAW 20″ MacMini (K-DE-OSO-MIN-MIN2-ZESTAW_20)
APPLE, MAC MINI CORE 2 DUO 2.26GHZ/2GB/160GB/GEFORCE 9400M/SD
MONITOR LCD, IIYAMA, MONITOR PROLITE 20″ E2008HDS-B1
SONNET, MACCUFF MINI VESA MOUNT FOR MAC MINI, LOCKING, MINI-DVI–TO–VGA CABLE
Klawiatura i mysz, Microsoft – MS Wired Desktop 500

SRP z VAT 3299PLN

ZESTAW 24″ MacMIni (K-DE-OSO-MIN-MIN2-ZESTAW_24)
APPLE, MAC MINI CORE 2 DUO 2.26GHZ/2GB/160GB/GEFORCE 9400M/SD
MONITOR LCD, IIYAMA, MONITOR PROLITE 24″ E24007HDSD
SONNET, MACCUFF MINI VESA MOUNT FOR MAC MINI, LOCKING, MINI-DVI–TO–VGA CABLE
Klawiatura i mysz Microsoft – MS Wired Desktop 500

SRP z VAT 3499PLN

Powyższe zestawy są sporo tańsze od najtańszego iMaca (SRP 3799PLN), a mają szybszy procesor i więcej RAMu. Co o tym sądzicie?

Wg mnie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają najtańszego rozwiązania, zajmującego mało miejsca, a którym nie zależy do końca na makowych wyglądzie. W sumie do biura bym kupił, choć do domu chyba wolałbym dozbierać i wybrać prawdziwego iMaca.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Max napisał(a):

Ale dizajn okrutny ;) Wolę jak Mac Mini stoi sobie pod monitorem – śliczny on jest ;)

emigrant napisał(a):

Bez sensu to. Po co chować tak pięknego maca mini, poza tym jest na tyle mały, że zmieści się wszędzie i nie trzeba chować go za monitorami.

macin napisał(a):

Chciałem zauważyć, że te zestawy są zdecydowanie gorsze od najtańszego iMaka dostępnego np w Cortland (mówimy o nówkach). Nie wspominając o aktualnie produkowanych. W tekście jest więc błąd merytoryczny.
Wygoda użytkowania takiego zestawu jest mocno wątpliwa. Zdecydowanie nie.
Takie coś można zrobić sobie samemu w domu. iSource nie wykazał się zbytnią weną twórczą.

iSeb napisał(a):

„Wg mnie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają najtańszego rozwiązania, zajmującego mało miejsca, a którym nie zależy do końca na makowych wyglądzie.” – a to niby jak mini stoi obok monitora to strasznie dużo miejsca zajmuje, tak?

Dominik Łada napisał(a):

@marcin – najtańszy iMac obecnie w ofercie to MC015_E (iMac 20″ Core 2 Duo 2.0GHz/1GB/ 160GB/ GeForce 9400M/SD -iMac dla edukacji) i kosztuje właśnie 3799PLN. Jego cywilna wersja MC015 kosztuje 4699PLN. Ceny podaje wg oficjalnego cennika dla resellerów. Skoro Cortland sprzedaje to taniej to może i te zestawy będzie sprzedawał porównywalnie taniej.

@iSeb – są rozwiązania gdzie jest miejsce tylko na monitor. Oczywiście miniak nie zajmuje dużo miejsca ale wielu oczekuje rozwiązań „All-in-one” i zapewne do nich jest to skierowane. Ja podobnie jak Ty lubie desigh i look Apple i bym tego nie wybrał, ale dla wielu cena czyni zasadniczą różnicę.

Piotr Chyliński napisał(a):

Ad Dominik Łada: Nie, Cortland sprzedaje model EDU w tej samej cenie, ale Macin spojrzał do innego działu, gdzie najsłabszym iMakiem jest model z procesorem 2.66. Stąd jego niesłuszny zarzut.

ephp.pl napisał(a):

a dostęp do CD jest wręcz „idealny” :P

Robert napisał(a):

Jak dla mnie beznadziejne, po co chować coś co chce się pokazać i ma cieszyć własne oko i własną próżność.A i ciekawe jaką ma wygodne ten ktoś wkładąc płyty cd/dvd.

Sting napisał(a):

Przesadzacie. Jest wiele sytuacji, kiedy dostęp do DVD jest niemal zbędny, np. stoiska pokazowe lub jakieś sale szkoleniowe. Wtedy kupienie taniej mocniejszej maszyny zaczyna być ważne, bo kupuje się po kilka-kilkanaście sztuk. IMO to naprawdę fajna alternatywa dla imaka edu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK