iMagazine

Apple wprowadzi przejściówkę Mini DisplayPort na HDMI

13/04/2010, 19:45 · · · 6

Analiza specyfikacji nowych MacBooków Pro ujawnia kolejny nowy produkt. W opisie w sekcji „Wideo i grafika” znajdujemy bardzo ciekawy fragment – „Wyjście HDMI przez przejściówkę Mini DisplayPort na HDMI (opcjonalną)”.
Prawdopodobnie więc w najbliższym czasie taka przejściówka trafi do sklepów. Nie wiadomo jaka będzie cena, ale prawdopodobnie około 150 zł.
Szkoda jedynie, że Applowa specyfikacja Mini DisplayPort nie przewiduje transmisji dźwięku, no chyba, że w najnowszych MacBookach się to zmieniło.

6

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
markMaxPiotr Chylińskiswider8814 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
swider8814
Gość

Według informacji z MacKozer (http://www.mackozer.pl/2010/04/13/apple-mac-mini-displayport-w-nowych-macbookach-pro-przenosi-audio/) przenosi również audio w najnowszych MacBookach Pro ;)

Max
Gość
Max

Od dawna są sprzedawane takie przejściówki, wyprodukowane przez firmy trzecie. Apple nie wypuści raczej własnej, skoro informuje „HDMI output using a third-party Mini DisplayPort to HDMI Adapter”. Najwyraźniej mają słabo wyedukowanego tłumacza i stąd na polskiej wersji stron Apple pojawiają się rozbieżności.

Piotr Chyliński
Użytkownik

Ad Max: A dziwisz mu się? Weź się rozeznaj, która partia jest trzecia, skoro co sondaż to inne wyniki.

Max
Gość
Max

No tak, to wszystko wyjaśnia. ROTFL ;) Swoją drogą – kiedy zaczyna się tworzyć sensację z potencjalnego wypuszczenia przez Apple głupiej przejściówki, którymi rynek dawno zawalili inni producenci, należy chyba pomyśleć o jakimś odpoczynku. Oczywiście mam na myśli redaktora serwisu AppleInsider ;) BTW: mam jedną, jak będę miał okazję to sprawdzę czy umożliwia przesyłanie dźwięku…

http://www.appleinsider.com/articles/10/04/13/apple_hints_at_first_party_mini_displayport_to_hdmi_adapter.html

mark
Gość
mark

Od dawna używam takiej przejściówki nie widzę tu żadnej rewelacji. Kupiłem na (znanym portalu aukcyjnym) chyba za 59 zł, oczywiście wykonane z kiepskiego plastiku ale działa. Mam MacaPro 15 + monitor iiyama 27 cali. Sprawdza się jak dla mnie.