iMagazine

Izrael konfiskuje iPady

15/04/2010, 11:07 · · · 5

Jeśli wybieracie się na wakacje, bądź w interesach do Izraela, to nie zabierajcie ze sobą iPadów. Możecie je stracić, a już na pewno jeśli będziecie wieźli komuś na prezent, oryginalnie zapakowane.

Jak podaje serwis Haaretz.com, służby celne na lotnisku Ben-Gurion mają nakaz konfiskaty importowanych iPadów ze względu na „niespełnianie norm europejskich dotyczących standardu WiFi”. Pomimo wielu protestów użytkowników, którzy stracili swoje iPady, minister telekomunikacji Izraela, Eden Bar Tal, broni nałożonych sankcji i informuje, że jeśli produkt będzie spełniał wszystkie normy to będzie dopuszczony do rynku izraelskiego.

Niestety ze służbą celną w Izraelu nie ma co dyskutować. Już raz wspominałem w komentarzu do wpisu o przewożeniu iPadów w samolotach, że mój znajomy stracił tam swojego iPoda.

Ciekaw jestem jak faktycznie będzie wyglądała sprawa z iPadami, które ktoś ma swoje prywatne, nie na „handel”. Czy też będą robić problemy? Obawiam się, że tak. W każdym razie uważajcie.

Dzięki Marcin za linka.

5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MArekKrzysztofFaqtChilon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chilon
Gość

Dziki kraj ;)

Faqt
Gość

To może ww. niespełnianie norm europejskich i zdarzające się niektórym problemy z WiFi stoją za decyzją o przesunięciu premiery europejskiej iPodów?
To by w zasadzie była dobra wiadomość, bo wy świadczyła o tym, że de Europy mogą trafić poprawione wersje iPadów (coś już jak 1.01 ;-))

Krzysztof
Gość

iPad Akbar!

MArek
Gość
MArek

Ciekawe czy mój tablet, który kupiłem w chińskim sklepie, na www . chinabuye . com (bez spacji) też by skonfiskowali. Czy to dotyczy tylko iPadów? Bo mój tablet ma taką samą specyfikację techniczną, tyle tylko, że jest produkcji chińskiej i ksoztował mnie dużo mniej. Ktoś się orientuje?