iMagazine

iPad Wi-Fi + 3G dopiero 7 maja w USA

19/04/2010, 10:15 · · · 8

Apple ma najwidoczniej duże problemy z produkcją iPadów lub dużo powodów do zadowolenia z dobrej sprzedaży iPadów.
Przynajmniej tak można wnioskować po kolejnych przesunięciach terminu dostaw iPadów. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że iPady w europejskich kanałach dystrybucji pojawią się dopiero pod koniec maja, a nie jak zapowiadano wcześniej pod koniec kwietnia. Okazuje się, że opóźnienia te dotyczą nie tylko Europy, ale także USA. Na rodzimym rynku Apple zmienia termin dostawy iPadów w wersji 3G. Pierwotnie także miał być to koniec kwietnia teraz jednak na stronach Apple Store On-line widnieje napis dostawa od 7 maja.

8

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MArekPiotrandrzejRemik_KDominik Łada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
morgan
Gość
morgan

cyt: „Apple ma najwidoczniej duże problemy z produkcją iPadów…..”
Nie wierzę że za każdym razem gdy Apple wprowadza nowy produkt na rynek to są tak duże problemy z dostawami, produkcja lub cokolwiek sobie wymyślimy….. Nie jestem fanboy’em Apple ale pewne jest że firma dostarcza produkty, które mocno stymulują rynek, wyznaczają nowe trendy i w przyszłości chciałbym kupić nie jeden ich produkt. Świetnych mają także speców od marketingu, a opisywane opóźnienia można skwitować starą zasadą: jeżeli dany produkt jest dostępny w ograniczonych ilościach na rynku i umiejętnie „dozuje” się jego podaż przy agresywnej reklamie, popyt na tenże produkt rośnie. Wierzycie w to żeby Apple przed wprowadzeniem iPad-a na rynek nie zapewniło ciągłości produkcji/dostępności? Ja nie….:)

Dominik Łada

druga opcja to są ewentualne problemy techniczne…oby to nie byl powód, bo już mam swojego iPada i nie chciałbym aby okazało się, że coś jest nie tak z nim. Zdalnie serwis w USA to nie jest najwygodniejsza operacja.

Remik_K
Gość
Remik_K

Trochę by było nieciekawie gdyby wyszły wady na jaw w iPadach WiFi. Miałem taka sytuacje z pierwszym iPhonem, który miął wadę fabryczna, ze nie sygnalizował nadchodzących połączeń. Na szczęście udało mi się go sprzedać bo facet leciał do Stanów i sobie wymienił, ale ja od tamtego czasu już nie kupuje nic co jest „Rev A” od Apple lub co jest sprzedawane na razie tylko w USA.

andrzej
Gość
andrzej

@dominik
gdzie można odczytać informację aby na tzw „chłopski rozum” dowiedzieć się jaki system jest w tym cacku?
zapewne nie mac os oraz oprogramowanie iphona (mimo że jak na moje oko wygląda bardzo podobnie)
masz jakąś wiedzę na ten temat?

Piotr
Gość
Piotr

…opóźnienia mogą być też spowodowane problemami dostawców poszczególnych komponentów … wątpie by przewidzieli taką sprzedaż iPada.,jeżeli chodzi o Wifi to w tym co kupiłem – działa bez problemu /zakup pierwszego spalił na panewce prezent w postaci 2300zł :)/

Dominik Łada

@andrzej – to jest standardowy iPhoneOS, tylko w wersji 3.2, która nie jest dostępna na iPhone/iPod Touch, na których jest 3.1.3. Po wakacjach iPhoneOS będzie zunifikowany i wszystkie urządzenia przenośne Apple będą miały iPhoneOS 4.0

MArek
Gość
MArek

Wygląda na to, że nie zależy im na klientach tak bardzo jak producentom chińskim. Na stronie www . chinabuye . com (bez spacji) można już teraz kupić chińską wersję tego sprzętu, w dodatku po bardzo atrakcyjnych cenach, z darmową wysyłką i oczywiście na gwarancji, więc myślę, że do czasu jak Apple wprowadzi iPady, stracą sporo klientów, bo oferta chinabuye jest atrakcyjna.