Mastodon

Chrome dla maków – już nie beta

Norbert Cała
norbertcala
3
Dodane: 14 lat temu

W dniu dzisiejszym pojawiła się przeglądarka Google Chrome w oficjalnej pozbawionej miana “bety” wersji.
Przeglądarkę pobierzecie z strony  http://www.google.com/chrome. Dostępna jest w wielu języka w tym oczywiście w naszym narodowym.

Przeglądarka jest dużym konkurentem dla wbudowanej w system Mac OS przeglądarki Safari. Obie one działają na stworzonym przez Apple silniku WebKit. Tyle, że Chrome podobno wykorzystuje go w lepszy sposób i dzięki temu jest szybsza. Dodatkowo sprawdzi się doskonale w przypadku korzystania z kilku komputerów na raz, gdyż pozwala na synchronizację ustawień i zakładek.
Chrome to moja ulubiona przeglądarka na Windows i dam jej szansę na Mac OS.

Ten tekst powstał w Chrome.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Korzystam z niej zarówno na Win jak i Mac, od czasów pierwszej wersji developerskiej i jestem bardzo zadowolony:)
Wielu uważa, że brakuje troche pluginów, ale mi jakoś to nie przeszkadza. Jest szybka, nie wiesza sie i prosta w obsłudze. Zajmuje też mało pixeli na swoich belkach dzięki czemu więcej miejsca jest na strony www, a to sie ceni:)

No i wreszcie działa w 100% mój obowiązkowy dodatek – 1Password, także można spróbować.

Pierwsze wrażenia – faktycznie szybka, ale czy dopracowana? nie wiem, na pierwszy rzut oka wygląda, że ma braki, może się czepiam, ale zarządzanie zakładkami jakoś do mnie nie przemawia. Właśnie – wie ktoś jak skasować wszystkie zakładki w Chromie? Potrzebuje je skasować i na nowo zaimportować z Safari.