iMagazine

Safari będzie obsługiwać wtyczki?

26/05/2010, 13:57 · · 4

Po wczorajszej premierze stablinej wersji Google Chrome, w siecie zawrzało na temat… Safari. Pomijając fakt, że obydwie przeglądarki zbudowane są na tym samym silniku, Chrome od wczoraj oficjalnie wspiera wtyczki. BTW Jest i Adblock!

Portal MacNN zadaje pytanie, czy na WWDC zobaczymy odświeżoną wersję Safari 4 z obsługą wtyczek? Cała makowa społeczność tylko czeka na prawdziwą, porządną obsługę wtyczek przez API. Jak na razie użytkownicy Safari są skazani na korzystanie z osobnych programów, które ingerują w działanie przeglądarki, aby zasymulować działanie wtyczek chociażby tych ze strony PimpMySafari.

Szczerze muszę przyznać, że sam zrezygnowałem z Safari i przesiadłem się na ociężałego Firefoksa, tylko dlatego, że ta pierwsza przeglądarka nie miała porządnej wtyczki blokującej reklamy. Rozwój Chrome śledziłem od dłuższego czasu, a teraz mogę powiedzieć „do widzenia” i w końcu przesiąść się na superszybkiego Chrome, jednak chętnie zobaczyłbym możliwość obsługi wtyczek przez API w Safari.

4

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PiotrekRobertoFaqt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Faqt
Gość

Mi wystarczyło zablokowanie Flasha w całym WebKicie.
No i problem z reklam załatwił się sam w sposób mnie zadowalający ;)

Roberto
Gość

glimmer blocker nie jest porządny? ;]

Piotrek
Gość
Piotrek

a moj filtr reklam w miarę skutecznie radzi sobie w safari i ‚nawiedza’ mnie tylko wnerwiająca maszynka Gilette ścinająca zarost ;p