Mastodon

Apple promuje HTML 5

8
Dodane: 13 lat temu

Apple zaczęło promować bardziej aktywnie standard HTML 5. Od dziś na stronie Apple znajdziecie informacje o standardzie oraz zobaczyć na żywo opcje, które oferuje.

Ja ze swojej strony zauważyłem, że podczas oglądania wszystkich wodotrysków generowanych przez HTML 5 wskaźnik obciążenia procesora w moim komputerze praktycznie nie drgnął. Dla porównania przy stronach zrobionych we flashu procesor jest obciążany zazwyczaj na 100%.

Jak Wam podobają się przykłady przedstawione przez Apple? Wg mnie HTML 5 ma niezły potencjał. Już nie mogę się doczekać, aż będą dostępne narzędzia do robienia w prosty sposób np. galerii zdjęć. Jeśli znacie coś takiego to proszę o informację w komentarzach. Z góry dziękuję.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

Jako że normą jest ogół a nie margines, a pod windows to flash zużywa mniej zasobów niż html5, to z tym uśmiercaniem bym się jednak wstrzymał.
Kilka dużych korporacji medialnych już ogłosiło że nie zamierzają swoich materiałów udostępniać w innym formacie niż flash, choćby ze względu na ogromne koszty niewspółmierne do spodziewanych zysków.
Pomijając już fakt że flash to nie tylko strony web, ale platforma do tworzenia oprogramowania.

Już się nie mogę doczekać, aż wszystkie przeglądarki będą obsługiwać HTML5. Skończy się problem z wyborem w czym tu pisać, obciążenia, no i może wreszcie interpretacji przez różne przeglądarki tego samego kodu :). Miło, że dali też znaczniki dla botów – może były w 4.01, nie wiem, jestem trochę nie na czasie xD.