Mastodon

Microsoft Office 2011 tylko w wersji 32-bitowej

6
Dodane: 14 lat temu

Niestety, ci którzy spodziewali się, że najnowszy zbliżający się Microsoft Office 2011 dla maków, będzie w pełni wykorzystywał możliwości Snow Leoparda poczują się zawiedzeni. Na blogu działu makowego w Microsoft, pojawiła się informacja, że Office 2011 będzie 32-bitowy.

Jest to spowodowane, w telegraficznym skrócie, czasem. Podobno tyle zajęło Micosoftowi dostosowanie się do Cocoa, że zdecydowali się wydać tylko wersję 32-bitową. Ponadto Jake Hoelter, Product Unit Manager / MacBU, we wpisie powiedział, że starali się poprawić maksymalnie kompatybilność pomiędzy wersją makową i pecetową.

Wprowadzenie wersji 64-bitowej wiąże się z przepisaniem wpierw całego pakietu na Cocoa. Pełna wersja pakietu Office 2011 będzie dostępna najprawdopodobniej w okolicy listopada 2010, wg naszych źródeł będzie zawierała wbudowany polski słownik ortograficzny, będzie wspierała makra i visual basic oraz niewykluczone, że będzie w języku polskim.

Najprawdopodobniej wersji 64-bitowej możemy spodziewać się dopiero wraz z wprowadzeniem kolejnej odsłony Office – 2013?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

W sumie to chyba nikomu nie powinno przeszkadzać, chyba że tworzy prezentacje z materiałami HD albo jakieś niesamowite arkusze excella.

Ważne, żeby był po polsku, żeby było wsparcie dla Basic i dla makr. No i ta nieszczęsna kompatybilność dokumentów między różnymi officami – jak z tym sobie poradzą to będzie już super.

Małe pytanie: na grzyba w Wordzie więcej niż 4gb ramu? Encyklopedię ilustrowaną w nim piszecie, czy co? ;)) W każdym razie, nawet gdyby był 64bitowy, nie odczuli byście różnicy w funkcjonowaniu.