Mastodon

Można zalogować się do iTunes Store z polskiego konta!

28
Dodane: 13 lat temu

Do tej pory mając iPhone lub iPada, kiedy chcieliśmy zalogować się do iTunes Store wyświetlała się informacja, że w naszym kraju jest to niemożliwe. Strasznie denerwujące było w związku z tym posiadanie ikony, której z jednej strony nie mogliśmy skasować, a z drugiej nie mogliśmy wykorzystać.

Dziś to się zmieniło. Od dziś możemy zalogować się do iTunes Store używając naszych standardowych ustawień np z AppStore i przeglądać zawartość, niestety zawężoną TYLKO do podcastów i iTunesU, ale jak to się mówi – pierwsze koty za płoty.

Zapraszam zatem do ściągania naszego podcastu “Nadgryzieni“.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 28

Ekstra wiadomość. Kompletną nielogicznością było blokowanie polskich kont w urządzeniach skoro tą samą darmową zawartość można było przeglądać stacjonarnie w itunes.

No własnie. Ale w iTunes powinna być jeszcze jedna funkcja której brakuje w iPhonach. Możliwość pobierania trailerów filmów. To byłoby dobre. Ale fakt że Apple umożliwia to u nas w iPhonach i iPodach to dobrze. W końcu mogę pobierać podcasty bezpośrednio na iPhona.

Bzdura co do ikonki na pulpicie. Mam iphona 3gs aktualnie nie dawno se zamieniłem i miałem iphona pierwszego mojego czyli 3g rok temu. Od począdku se zawsze ukrywałem ikonki z których naprawdę nie korzystam ale ich nie kasowałem. itunes oczywiście nie ukryłem i mam tak dalej nigdzie na pulpicie go nie mam no bo po co skoro nie działa hmm. dodam że nie usunołem. Więc proszę cię nie wypisuj takich bzdur że ikonki nie można usunąć z pulpitu[nie muwie o usuwanie fabrycznie z urządzenia]. Widać jak się znasz na ipku.

SBSeting/More/hide icons. Resztę się sam skapniesz. Ja to odryłem już po kilku moich pierwszych dniach posiadania iphona. Oczywiście jb zrobiłem se sam by mieć wiecej funkcji i możliwości. Gdy zauważyłem co piraci sbseting to zdziklem. A potem quit SMS czy jakiś tak. Bacgrounder i wiele wiele wiecej. Nie będę się rozpisywał gdyż tego mam spokoro.

Paralityk: My piszemy o iPhone’ach w stanie fabrycznym bez Jailbreak, a w takim systemie nie ma możliwości ukrywania ikonek. Miałem nie pisać, ale muszę Twoje marne władanie językiem polskim powoduje, że nie da się czytać Twoich wypowiedzi. Rozumiem, że nie jest to Twój ojczysty język?

No matko huto! Jeden wart drugiego. W iPhonie bez jailbreaka można ukryć ikonę iTunes bez najmniejszego problemu. Wystarczy wejść w Ustawienia > Ogólne > Ograniczenia, a potem użyć przełącznika obok ikony iTunes. I to tyle w temacie „jak się znasz na ipku”. Zamiast zadać sobie trud poznania systemu, idziesz na łatwiznę. Zupełnie jak z ortografią.

Ikonke iTunes mam ukrytą. Ale gdy będę chciał ją włączyć to nie kombinuje jak posrany i robię tak:

przesuwam na pulpit wyszukiwania czyli sprinboard search w lewej i wpisuje iTunes no i enjoy. A nie że muszę się dopiessczać przez ustawienia tak jak w Windows mobile.

Ad Paralityk: Co nie zmienia faktu, że bez jb można ukryć ikonę iTunes, a więc mijasz się z prawdą jak tupolew z lotniskiem.

Ja np. robię JB tylko po to aby sobie ikonki zmienić. A co do ortografii, to może nie będę rozwijać tego tematu a i Tobie Norbi się dziwie. /Jeśli wiesz co mam na myśli :–) / Oczywiście pozdrawiam.

Haha. Ten mulit shiten w 4. Bez kitu. Muszę się naklikać by powylaczac aplikacje jak głupi. Tutaj w tym moim multitashingu mi nawet radio internetowe działa po zminimalizowaniu to samo jest ze skype palringo albo gg. Wlacze kalkulator i wychodzę z niego jednym kliknięciem. A w 4 muszę kliknoc a potem zaś 2 razy kliknoc i szukać tym shitowskim multishitem tego kalkulatora. To samo jest z innymi aplikacjami których nie mam zamiaru minimalizowac. Wiec gg które mam włączone i kiedy chce go zminimalizowac to przymam przycisk na z 2sekundy i się minimalizuje a mało tego działa !! Wiec w 4 multishitem nie chce. Jeszcze dodam ze ten licznik SMS który mam aktualnie jest o wiele wielw lepszy. Bo tam zamiast ok jest licznik który pokazuje wszystko. Czyli ile esów aktualnie napisałem podczas pisania i ile znaków brakuje do rozpoczece następnego esa. A nie ze obok w tym shitowskim ios4 są zwykle liczby a ok jest sztywne. A o raportach w ios4 zapomnij. Nie będziesz ich miał. Haha. Apple ma to w dupie. A w cydii są lepsze poprawki itd. Dla mnie iPhone bez jb i bez tych dodatków to wyglada jak podrobka. Czyli chodzi o to ze iPhone z tymi dodatkami to poprostu iphona. Jak by nie jb to by nawet 3g nie ujrzalo swiatla dziennego. No bo po co. Jak by w ogóle nie było jb to by nie było tego iphona na tym poziomie co jest teraz. Czyli statystyki ile kupione itd. W pierwsze dni kiedy miałem iphona znudzil mi się i bym go sprzedał w pizdu. Ale poczytalem co on potrafi po jb i stwierdziłem ze raczej tego nie zrobię jak nie sprubuje. Skoro hardware jest wystarczające to po co będę go ograniczył do telefonu typu sciphone lub gorzej. Proste. Jedni nie rozumieją tego a drudzy wiedza o co chodzi. Lol. Czasem Jak widzę wasze to i tamto to mam ochotę nakrecic film co muj iPhone potrafi itd. Potrafi napewno wiecej i lepiej niż ta shitowska ios4. Pozdrawiam i powodzenia.

No cóż, być może jest tak, jak piszesz, ale historia z „w iPhonie bez jailbreaka nie da się ukryć ikony iTunes” powoduje, że równie dobrze może to być wynik Twojej niewiedzy. Trzeba się będzie przekonać samemu.

Pozatym nie wiem co za bzdury gadasz na temat multitaskingu. Co zrobić w sofcie 4 żeby program pracował w tle. Wystarczy go włączyć a potem nacisnąć “Home” i wracamy do ekranu startowego a program działa w tle. I nie trzeba przytrzymywac jakiegoś przycisku przez 2 sekundy. A dwukrotne kliknięcie przycisku “home” powoduje szybkie przełączanie pomiędzy działającymi aplikacjami. Nie widziałem prostszego systemu.

No cóż piotrze. Najwidoczniej nie wchodziłem do opcji zabezpieczania iPhona przed dziećmi [bezpieczeństwo rodzicielskie].

Wojciechu – włącze se gg na iphonie zminimalizuj i sprawdź z kolegi gg czy jesteś dostępny i czy wiadomość dochodzi [nie przez push tylko przez gg] lub włącz se jakiegoś downloandera zacznij ściągać jakiś plik np 100mb zminimalizuj na np minute i wejć sprowrotem i żebacz czy się nie zatrzymało ściąganie i wtedy żobaczysz czy aplikacje działają w tle czy są tak jak by zatrzymane zamrożone hibernating. Na moim multitashingu to nawet nie muszę klikać chome żeby kontrolować i włączać minimalizować przełączać miedzy aplikacjami itd. Jak widać muszę nakręcić ci filmik jak działa multitashing bo widać że nie pojmujesz. Wtedy zauważysz że ja mam lepszego multitashinga i nic mu nie dorównuje nawet ten z ios4

Enjoy. Wrazie czego daj mi znać i chętnie nakręce ci filmik bez komentarza z mojej strony. Jak bym miał 2 iPhony to bym zrobił obszerne porównanie między tymi multitashingami.

@biblo – to dziwne. musisz mieć coś źle ustawione, bo ja właśnie przed chwilą wszedłem aby sprawdzić jak przeczytałem Twój komentarz. Wszystko działa u mnie na koncie takim samym jak mam w AppStore i na komputerze z polską kartą.

jeśli logujesz sie z komputera do AppStore i robisz synchronizację to wszystkie ustawienia konta powinny się z automatu przepisac. Poza tym w Ustawieniach masz panel “Store” gdzie mozesz zobaczyć swoje konto i np wylogować i zalogować na nowo. Spróbuj.

No to się trochę uspokoiłem, bo myślałem, że tylko ja tak mam… :-)

Zauważyłem też, że jak wchodzę do AppStore i przeglądam aplikacje wg kategorii, to czasem nie otwierają się kolejne strony z programami (jest tylko pierwsza strona, a strzałki “dalej” są nieaktywne) lub otwiera się pierwsza strona, na której nic nie ma, ale po kliknięciu “dalej” otwiera się kolejna strona, na której już widać dostępne, kolejne aplikacje (13-24, itd.)…
Jest to chyba jakiś problem z dostępem lub odświeżaniem zawartości AppStore…